Světová čtyřka hlásí návrat na kurty

Zdroj fotky: Getty Images

Na letošním Australian Open byla pro český tenis jednoznačně největší ztrátou Karolína Plíšková. Aktuální čtvrtá hráčka žebříčku do Austrálie neodletěla kvůli zranění, které si způsobila během přípravy na sezónu. Nyní je ale finalistka Wimbledonu vyléčená a oznámila návrat na kurty. Na kterém turnaji se na ni můžeme těšit?

Zranění přerušilo dlouholetou sérii startu na grandslamech

Karolína Plíšková se mohla pyšnit pevným zdravím, díky kterému držela úchvatnou sérii startů na grandslamech. Zúčastnila se třiceti pěti turnajů "velké čtyřky" v řadě. Naposledy se v hlavní soutěži nepředstavila na US Open v roce 2012, když neprošla kvalifikací. Tato mnoho let dlouhá šňůra se ale v roce 2022 přerušila.

Na konci prosince minulého roku Plíšková na sociálních sítích oznámila, že přijde o první grandslam sezóny. Důvodem byla zlomenina vřetenní kosti na pravé ruce. Tu si Plíšková způsobila při pádu během tréninku v posilovně. Už tehdy bylo jasné, že léčba zabere pár týdnů a Karolína se v Austrálii neukáže.

Českou tenistku uvidíme na kurtech v březnu

Po několika týdnech s rukou v sádře se Karolína začala připravovat na návrat na španělském Tenerife. Vypadá to, že trénink se vyplácí, protože už pár týdnů Češka zvažuje, že se vrátí na kurty.

Plíšková byla původně přihlášena na turnaj v Petrohradu, který se koná tento týden. Měla plnit roli nejvýše nasazené, ale ruka potřebovala na zotavení více času, a Češka návrat na kurty musela posunout. O start sezóny se Plíšková chtěla pokusit i na turnajích v Dubaji a v Dauhá. I tentokrát se však návrat nekoná.Na sociálních sítích včera, tedy 12. února, sdílela video s popiskem: "Je skvělé být zpátky na kurtech." Ne dlouho poté byl oznámen její návrat na okruh.

Na WTA Tour se Karolína vrátí v březnu na turnajích v Indian Wells a v Miami. Tuto informaci poskytl ČTK manžel a manažer Plíškové Michal Hrdlička. Tyto turnaje patří mezi její oblíbené zastávky. V Indian Wells hrála dvakrát semifinále a v Miami dokonce finále. Minulý rok se jí ale na těchto turnajích příliš nedařilo. Na obou prohrála ve třetím kole. Nebude tak obhajovat velké množství bodů, což by jí při návratu mohlo pomoci.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full