Světový ženský tenis se na podzim vrátí do Ostravy

Zdroj fotky: Getty Images

Během prvního roku pandemie covid-19 hostila Ostrava premiérový ročník turnaje WTA 500. Napoprvé se sice odehrál bez diváků, ale loni do Ostravar Arény zavítali fanoušci jak z Česka, tak i ze zahraničí. Tenisovým nadšencům tedy jistě udělá radost zpráva o tom, že se turnaje dočkáme i letos.

Česko se opět dočká světového tenisu

Ostrava bude opět po roce hostit turnaj WTA kategorie 500. Tuto zprávu oznámil ředitel společnosti Pervinvest Group Tomáš Petera, který pořádal i dva předešlé ročníky. Tentokrát se největší ženská tenisová akce v Česku uskuteční na začátku října, konkrétně od 3. do 9. října

„S potěšením můžu oznámit, že jsme se znovu dohodli na pořádání turnaje WTA v Ostravě a připravili tím dárek nejen pro české tenisové fanoušky,“ řekl Petera.

„Organizace WTA v minulosti několikrát ocenila, jak kvalitní turnaj jsme přes všechna pandemická omezení dokázali připravit, a skvělé reakce se k nám dostávaly i od samotných hráček. Letos se těšíme o to víc, protože bychom diváky v hale rádi přivítali bez respirátorů. Doufáme, že se jim představí nejen česká špička, ale jelikož v té době bude vrcholit boj o účast na Turnaji mistryň, myslím, že se můžeme těšit i na špičku světovou.“

Jaký byl loňský ročník? 

Ostrava minulý rok přivítala celkem čtyři pozdější účastnice loňského Turnaje mistryň. Roli nasazené jedničky si tam poprvé vyzkoušela Polka Iga Swiatek. Ta měla v publiku podporu mnoha polských fanoušků, kteří to do Ostravy nemají daleko. V semifinále ji tehdy vyřadila ve dvou setech Maria Sakkari.

Diváci zde dále mohli sledovat zápasy Belindy Benčič, Angelique Kerber, Pauly Badosy nebo Anett Kontaveit.

Z českých tenistek se v Ostravě představily pouze tři hráčky. Původně jich zde mělo hrát více, ale Karolína Plíšková s Barborou Krejčíkovou se nakonec odhlásily. O nejlepší výsledek z českého tria se postarala Petra Kvitová. Ta skončila v semifinále. Tereza Martincová skončila ve čtvrtfinále na raketě Sakkari. V prvním kole přitom v souboji divokých karet porazila Kateřinu Siniakovou.

Celý turnaj opanovala Anett Kontaveit. Estonka zde odstartovala skvělou šňůru vítězství. Po zisku titulu v Ostravě vyhrála také podniky v Moskvě a v Bukurešti a zahrála si finále na Turnaji mistryň. Čtyřhru opanoval indicko-čínský pár Mirza/Zhang.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full