Svijany Open 2021 čekají čtvrtfinále

Zdroj fotky: LTK Liberec

Dnes 6. 8. 2021 jsou na programu, na challengeru Svijany Open 2021 hraném v Liberci, čtvrtfinále. My si ale postupně shrneme prozatímní výsledky tohoto turnaje. Hlavní hvězdou tohoto podniku měl být Jiří Veselý, který se ale z tohoto turnaje na poslední chvíli odhlásil. Nejspíše to bylo zaviněno autonehodou, která se mu minulý týden stala. Druhým nejvýše postaveným byl Tallon Griekspoor. I ten ale v turnaji nepokračuje, jelikož vypadl hned v prvním kole s Bornou Gojem z Chorvatska.

Početné české zastoupení

Jelikož se tento turnaj hraje v Česku, organizátoři rozdali velké množství divokých karet právě českým hráčům. Z toho důvodu mohli startovat Michael Vrbenský, Jonáš Forejtek či Dalibor Svrčina. Z kvalifikace se do hlavní soutěže dostal Daniel Siniakov a přidal tak svůj první start na challengeru. Žebříčkově se do turnaje dostali Jiří Lehečka s Tomášem Macháčem.

Do druhého kola se dostali pouze dva čeští hráči. Českou bitvu zvládl lépe Dalibor Svrčina, který si poradil s Jonášem Forejtkem poměrem 2:0 na sety a ukázal nám velmi solidní formu z posledních turnajů. Do druhého kola se dostal také Tomáš Macháč, který se v prvním kole utkal s Francouzem Enzo Couacaudem. Utkání rozjel lépe Francouz, když zvítězil v prvním setu 6-3. Tomáš se ale vzchopil a ukázal nám, jak talentovaným hráčem je. Zbylé dva sety totiž oba ovládl poměrem 6-3 a radoval se tak z postupu do dalšího kola.

Macháč do čtvrtfinále

Do čtvrtfinále se poté dostal již pouze Tomáš Macháč, když si včera poradil s nebezpečným Srbem Nikolou Milojevičem v poměru 2:0 na sety. Ze začátku zápasu Tomáš odvracel hned 4 breakbally při svém podání, které nakonec odvrátil, když ho podržel především servis a velmi trpělivá hra od základní čáry. Celý set poté vyhrál 6-2. Šlo se do druhého setu a ten byl hned dvakrát přerušen kvůli dešti. Hrát se mohlo, ale byl to právě Srb, který si stěžoval na špatné podmínky. Nakonec Macháč set zvládl, když dokonce odvrátil jeden setball a následný tiebreak si již utéct nenechal. Ve čtvrtfinále se utká s Geraldem Melzerem z Rakouska.

Pokud chcete vidět, jak probíhá takový zápasový den na challengeru, můžete nás navštívit na našem Instagramu. Včera 5. 8. 2021 jsme byli v Liberci přítomni a vše zdokumentovali.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full