Šwiateková se na Poháru Billie Jean Kingové nepředstaví

Zdroj fotky: Getty Images

Polská hvězda Iga Šwiateková se ostře ohradila proti kalendáři WTA a ITF, obě organizace zkritizovala za to, že se nedokáží program naplánovat tak, aby se hráčkám akce nekryly. Jednadvacetiletá tenistka poté oznámila, že bude letos chybět na Poháru Billie Jean Kingové, kde se měly Polky ve skupině utkat i s Češkami.

Iga Šwiateková na svém instagramu oznámila, že se letos nebude účastnit finále Poháru Billie Jean Kingové. Velkolepý finiš se letos bude konat v Glasgow. Jako důvod uvedla špatné načasování turnaje. První skupinové zápasy se odehrají pouhý den po skončení Turnaje mistryň, který se ale hraje až za oceánem v americkém Texasu.

„Dlouho jsem o tom přemýšlela a opakovaně jsem to probírala také se svým týmem. Letos se Poháru Billie Jean Kingové nebudu moci zúčastnit. Moc mě to mrzí, protože hraji za Polsko, kdykoliv je to možné. Hrát za něj v letošní sezoně byla čest a doufala jsem, že si za něj zahraji i na konci sezony," uvedla Šwiateková.

Polsko se ve skupině střetne s Českem a USA, ale bez Šwiatekové bude boj o postup do finálové fáze velmi obtížný. Grandslamová šampionka se následně ostře pustila do organizátorů obou akcí. Každá z nich totiž spadá pod jinou asociaci. Zatímco Turnaj mistryň je v gesci WTA, Pohár Billie Jean Kingové se odehrává pod hlavičkou ITF.

„Jsem hodně zklamaná, že vedení tenisu není schopné se domluvit na tak základní věci, jako je vytvoření kalendáře. Na cestu přes celou zeměkouli nám nechali jeden jediný den. Něco takového ohrožuje zdraví hráčů a může vést ke zranění. Budu o změnách diskutovat s představiteli WTA i ITF. Tato situace totiž není jednoduchá ani pro hráče ani pro tenisové fanoušky.“

Světová jednička se momentálně účastní turnaje v Ostravě, kde vyhlíží utkání druhého kola proti Tomljanovičové. Rozhovor s polskou hráčkou si můžete přečíst ZDE.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full