Tenis bez tebe nebude stejný, vzkazuje Kvitová. Co píší další tenisté?

Zdroj fotky: Tom Jenkins/The Guardian

Roger Federer oznámil konec své bohaté kariéry, což se neobešlo bez reakce tenisového světa. Co švýcarské tenisové legendě píší jeho kolegové z tenisového okruhu? Srdcervoucí příspěvek přidal Rafa Nadal. Loučí se i Kvitová, Berdych či Navrátilová.

S dojemným vzkazem přispěchal Rafael Nadal: „Drahý Rogere, můj příteli a rivale. Přál bych si, aby tento den nikdy nepřišel. Je to pro mě i pro celý sportovní svět velmi smutný den. Bylo mi potěšením, ctí sdílet všechny roky s tebou a zažívat skvělé momenty na kurtu i mimo něj. V budoucnu budeme zažívat spoustu věcí, stále spolu můžeme dělat mnoho věcí a moc dobře to víme. Prozatím ti přeji hodně radostí s tvou ženou Mirkou, s tvými dětmi a užij si vše, co je před tebou. Uvidíme se v Londýně.“

S rozloučením se svěřila i nynější světová jednička Carlos Alcaraz. „Roger byl jedním z mých idolů a zdrojem inspirace. Děkuji ti za vše, co jsi pro tento sport udělal. Pořád platí, že si s tebou chci zahrát. Přeji ti hodně štěstí.“

Gratulaci ke skvělé kariéře připojila i Petra Kvitová, která zvedla dvakrát nad hlavu wimbledonskou trofej. Švýcarský elegán Federer slavil v All England Clubu hned osmkrát. „Rogere, vždycky jsi pro mě byl ohromnou inspirací. Tvoje elegance, půvab a vytříbená hra. Gratuluji ke skvělé kariéře. Tenis bez tebe už nikdy nebude stejný. Děkuji za vše,“ vzkázala česká jednička.

„Miluji tě, Rogere. Děkuji za vše, co jsi pro tenis i pro mě udělal. Tenisový svět bez tebe nebude nikdy stejný,“ vzkázal Juan Martin del Potro.

„Vzor pro mě i mnoho dalších. Děkuji ti za všechno. Byla čest s tebou sdílet kurt,“ připojil se Denis Shapovalov.

„Chci ti jen poděkovat za vše, co jsi dokázal a udělal pro náš sport. Bylo mi ctí být sledovat tvou kariéru. Přeji ti všechno nejlepší,“ vzkázala ženská světová jednička.

S Rogerem se loučí i bývalí tenisté

„Rogere, nikdy tu nebyl a nebude nikdo jako ty. Na kurtu jsi mě rozdrtil, ale vždycky jsi byl tak milý, že jsem tě za to nemohl nenávidět. Udělal jsi celý tenis lepším, ať už na kurtu či mimo něj a budeš chybět. Hodně štěstí, zasloužíš si v životě jen úspěchy a radost,“ vzkázal bývalý tenista James Blake.

„Díky za společné zážitky, můj příteli. Bylo mi ctí s tebou sdílet nejposvátnější arény našeho sportu,“ připojil se Andy Roddick, který s Federerem prohrál tři finálová utkání na Wimbledonu a jedno na US Open.

Billie Jean Kingová prohlásila Federera za šampiona šampionů. „Má nejkomplexnější hru své generace a uchvátil srdce sportovních fanoušků po celém světě úžasnou rychlostí na kurtu a silnou tenisovou myslí. Má za sebou historickou kariéru se vzpomínkami, které budou žít dál a dál,“ vzkázala na svém Twitteru.

„Bylo pro mě ctí s tebou sdílet kurt, Rogere. Gratuluju ti za vše, co jsi v tenise dokázal,“ sdělil na Instagramu Tomáš Berdych.

„Roger oznámil srdcervoucí zprávu, ale plnou lásky, života, naděje, vášně i vděčnosti. I s těmito vlastnostmi hrál hru, kterou všichni milujeme. Děkuji, děkuji, děkuji za všechna ta kouzla!“ napsala Martina Navrátilová.

Poslední turnaj odehraje Roger Federer již příští víkend v rámci Laver Cupu, kdy se týmy Evropy a Světa střetnou v londýnské O2 Areně.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full