Tenis na fotbalovém stadionu? Chystá se exhibice Nadala s Federerem

Zdroj fotky: Getty Images

Fotbalový Real Madrid údajně přichází s plánem uspořádat exhibiční utkání mezi Rafalem Nadalem a Rogerem Federerem. Kolik lidí by se na stadion vešlo a proč by se tato událost měla vůbec konat?

Roger Federer oznámil, kdy napíše definitivní tečku za svou pohádkovou tenisovou kariérou. Naposledy se představí na letošním Laver Cupu, a to po boku Djokoviče, Murrayho a právě Nadala. Uskutečnit by se však mohla ještě jedna speciální exhibice.

Švýcar se Španělem mezi sebou měli neskutečnou rivalitu, která trvala téměř dvě desetiletí. Společně se na okruhu ATP utkali hned čtyřicetkrát. Jejich první utkání se datuje do roku 2004, kdy na turnaji v Miami vyřadil osmnáctiletý Nadal světovou jedničku Rogera Federera ve třetím kole.

Poslední vzájemný duel se uskutečnil v roce 2019. Skvělou bitvu svedli v semifinále Wimbledonu. Tehdy se radoval Federer, který však vzápětí prohrál v jednom z nejlepších zápasů roku s Djokovičem.

Wimbledonské semifinále však nemusí být jejich posledním střetnutím na tenisovém kurtu. Televizní stanice ESPN totiž přišla s informací, že by si mohli zahrát na slavném Santiago Bernabeu. Stadion ve španělské metropoli je domácím stánkem Realu Madrid a dovnitř se vmístí přes 80 tisíc lidí. Bylo by to skvělé místo pro utkání, ve kterém by si oba velikáni naposledy změřili síly.

Zatím však nejsou na světě žádné konkrétnější zprávy o tom, zda se tato tenisová megaudálost doopravdy uskuteční. Každopádně si přestavte, jaké by to bylo naposledy vidět, byť jen v rámci exhibice, Federera s Nadalem tváří v tvář s kulisou 80 tisíc tenisových fanoušků.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full