Tenisová extraliga 2020

Každý rok v prosinci se koná Tenisová extraliga. Jedná se o soutěž týmů - tenisových klubů. Pro fanoušky je to skvělá šance vidět světový tenis. Akce se každoročně účastní nejlepší čeští tenisté a tenistky, pravidelně se zde můžeme setkat například s Barborou Strýcovou, Jiřím Veselým nebo Markétou Vondroušovou. Minulý ročník přilákal i zahraniční hosty. Největší zahraniční hvězdou byl bezesporu Borna Čorič. Dále v Česku hrála například Viktoria Kužmová nebo Elena Rybakinová. A jak to bude s letošním ročníkem?

Tenisová Extraliga se odehraje v termínu od 12. do 16. prosince v Říčanech a v Prostějově. Turnaje se zúčastní celkově šest týmů z celé České republiky. Utkají se v tříčlenných skupinách, kde bude hrát každý tým s každým. Do finále postoupí vítězové svých skupin a závěrečné utkání se odehraje ve středu 16. prosince.

V první semifinálové skupině se představí týmy TK Agrofert Prostějov, TK Precheza Přerov a LTC Pardubice. Velkým favoritem bude bezesporu prostějovský tým, který je patnáctinásobný vítěz této akce. Na jeho soupisce se objevují velká jména, jako Petra Kvitová nebo Karolína Plíšková. Tým z Přerova do turnaje vstoupí, jako loňský finalista, kdy postoupil ze skupiny do finále proti 1. ČLTK Praha.

Druhou skupinu v Říčanech bude tvořit 1. ČLTK Praha, TK Sparta Praha a domácí Říčany. Pražský tým z ostrova Štvanice bude do letošního turnaje vstupovat jako dvojnásobný obhájce titulu. Těžkým soupeřem bude tým Sparta Praha, za který často nastupuje například Bára Strýcová. Na soupisce Říčan se minulý rok objevila například Ekaterina Alexandrova, Aliaksandra Sasnovich nebo Thomas Fabbiano.

Ze soutěže se pro tento rok odhlásila například družstva TK Spartak Jihlava a Severočeská Tenisová, čímž došlo k zjednodušení soutěže a vytvoření letošních skupin.

Letos se pravděpodobně na turnaj nedostanou diváci, kvůli zavedeným vládním opatřením v souvislosti s covidem-19. Je to velká škoda, jelikož diváci, jak víme, ke sportu neodlučitelně patří.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full