Tenisté se bouří proti výhružným zprávám

Zdroj fotky: Getty Images

Téma, které se v poslední době objevuje stále častěji. Tenisté čelí výhružným zprávám na sociálních sítích. Častokrát se o sobě a svých blízkých dozví více, než vědí oni sami a pomalu jim dochází trpělivost. Aby se tomuto předcházelo, začali tenisté sdílet zprávy, které jim na sociálních sítích přicházejí.

Digitalizace jako jedna z příčin

Svět čelí obrovskému rozmachu sociálních sítí, a to této skutečnosti moc nepomáhá. Ano, i dříve se objevovaly výhružné zprávy, ale v posledních měsících tento nešvar sílí a tenistům pomalu dochází trpělivost.

Identitu jednotlivých lidí je velice těžké odhalit, neboť většina z nich nepíše ze svých účtů, ale mají vytvořeny falešné. Pokud by si totiž lidé mohli založit pouze jeden účet, tak by se to mnohdy ani nedělo, jelikož by se báli, že bude odhalena jejich identita. Avšak skutečnost, že si lidé mohou vytvořit účtů kolik chtějí, vytváří pro takovéto nepříjemnosti dokonalé podhoubí.

Hvězdy se bouří

Jedním z poškozených je i francouzský bouřlivák Benoît Paire, kterému chodí právě již zmíněné výhružné zprávy, ale i hrubé nadávky. V seznamu zpráv se tak může dočíst například: „Jsi hanebný Francouz“ či „Přestaň s tím debilním tenisem“ nebo také „Jsi největší francouzské hovno“. Právě Francouz je velice náladový a v tenisovém světě se o něm ví, že dokáže prohrát takřka s kýmkoliv. Jeho hra je nepředvídatelná a závisí na tom, jak se vyspí. Nicméně takové nadávky si rozhodně nezaslouží, už jen z toho důvodu, že tenis miluje a mnohé pro něj obětoval.

Nadávky však míří i na ženy, v čele s českou hvězdou Marií Bouzkovou. Mnoho ošklivých komentářů se objevilo na veřejnosti poté, co prohrála zápas prvního kola v Istanbulu s Varvarou Grachevou z Ruska. Sama Marie to okomentovala s velikým klidem: „Vítej, antuko“ napsala na sociálních sítích. Některé komentáře, které zveřejnila, byly opravdu nevhodné a do moderního světa se nehodí. „Modlím se za to, aby tvá matka zemřela.“ – i takovéto nadávky se objevují a tenisté proti tomu chtějí bojovat.

Marie Bouzková_výhružné zprávy
Zdroj fotky: Instagram Marie Bouzkové

Dalšími poškozenými, kteří své strasti sdílí, jsou Daria Saville či Tereza Martincová. Dá se však předpokládat, že takové zprávy chodí většině profesionálních sportovců.

Proč nadávky přicházejí?

Velká část komentářů vzniká z frustrace, která může mít různé příčiny. Někteří lidé nejsou spokojeni se svým životem a tímto si dělají dobře. Většina však pochází od sázkařů. Lidé si vsadí na zápas, jejich favorit prohraje s outsiderem a prohraje jim peníze. To je asi ten nejčastější důvod, proč lidé tyto nechutné komentáře píší. Samozřejmě si tím ani při nejmenším nepomůžou.

Co si myslíte o těchto nepěkných zprávách Vy? A jak by se tomu dalo předejít? Dejte nám vědět do komentářů. Přečtěte si také náš nový článek, který se týká změny trenéra Emmy Raducanu.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full