Tenistky dominují žebříčku nejlépe placených sportovkyň pro rok 2022

Zdroj fotky: Getty Images

Časopis Forbes zveřejnil seznam nejlépe vydělávajících sportovkyň za rok 2022. V čele tohoto žebříčku se objevila Naomi Osaka. Tenistky celkem obsadily v TOP 10 sedm příček. Mnoho dalších se umístilo v nejlepší pětadvacítce.

Japonka potřetí obsadila první místo

Naomi Osaka ví jak vydělávat. Již třetím rokem se na vrcholu žebříčku umístila japonská tenistka s příjmem 51,1 milionů amerických dolarů. Pouhých 2,15 % si vydělala díky prize money z turnajů. Tento rok zakončila s bilancí 14 výher a devět porážek. Zúčastnila se jedenácti turnajů, ale nedočkala se ani jednoho titulu. Nejblíže tomu byla v Miami, kde ve finále prohrála s Igou Swiatek.

Japonka má mnoho sponzorů. Mezi její dlouhodobé sponzory patří Nike, Yonex, Nissin, Citizen a MasterCard. Letošního vysokého výdělku dosáhla i díky svým obchodním zájmům a podnikání. Společně se svým agentem Stuartem Diguidem založila agenturu Evolve. Naomi Osaka dále vydala dětskou knihu "Jak hrají vítězové" a investovala do týmu Major League Pickleball.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Forbes (@forbes)

Tenistky obsadily sedm příček v první desítce

Za Naomi Osakou se hned v závěsu na druhém místě nachází Serena Williams. Ta si 99 % svých příjmů vydělala mimo kurt. Letos odehrála jen pět turnajů a na tom posledním ukončila kariéru. Tohoto umístění dosáhla díky aktivnímu vystupování ve spolupráci se svou firmou Serena Ventures.

Čtvrtá, i přes nevýrazné výsledky, je Emma Raducanu. I přes to na popularitě neztratila. Podle datové firmy SportUnited měli "značkové příspěvky" Britky na sociálních sítích nejvyšší dosah ze všech tenistek. Naopak pátá Iga Swiatek si ze svého zisku 14,9 milonů amerických dolarů vydělala 10 milionů jen díky prize money.

Celkové umístění tenistek v TOP 25 (v USD)

1.  Naomi Osaka: 51.1 milionů

2.  Serena Williams: 41.3 milionů

4.  Emma Raducanu: 18.7 milionů

5.  Iga Swiatek: 14.9 milionů

6.  Venus Williams: 12.1 milionů

7.  Coco Gauff: 11.1 milionů

9.  Jessica Pegula: 7.6 milionů

13. Leylah Fernandez: 7 milionů

15. Ons Jabeur: 6.5 milionů

16. Paula Badosa: 6.2 milionů

24. Caroline Garcia: 5.2 milionů

24. Garbiñe Muguruza: 5.2 milionů

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full