Tennis Europe v Prostějově pořádá soustředění mladých tenisových nadějí

Zdroj fotky: Denisa Soukupová

Tennis Europe je největší regionální asociací ITF. Má celkem 50 členů a jejím ředitelem je až do roku 2024 Ivo Kaderka. Na území České republiky právě nyní probíhá soustředění mladých hráčů, kteří budou startovat na Mistrovství Evropy v Mostě.

Tréninky pod dohledem semifinalisty grandslamu

Soustředění mladých tenistů probíhá v tenisovém klubu Agrofert Prostějov. Celkem přicestovalo 20 hráčů. Ti pochází ze sedmi členských zemí organizace Tennis Europe. Právě tady se hráči do čtrnácti let budou připravovat na Mistrovství Evropy do čtrnácti let. To bude v Mostě. Poprvé se v tomto městě hrálo v roce 2017. Předtím se turnaj konal v Plzni.

V prostějovském klubu je trénuje bývalá světová pětka Jiří Novák. Jeho nejlepším grandslamovým výsledkem je semifinále Australian Open. To si zahrál v roce 2002. Celkem získal šest titulů ve dvouhře. Ve čtyřhře jich následně získal 18. Mladí tenisté tedy mají na mistrovství skvělou přípravu.

Kteří hráči do Prostějova přicestovali? 

S podporou ITF a Tennis Europe Development Programme vyslalo do České republiky týmy několik zemí. Konkrétně ty z Albánie, Bulharska, Chorvatska, Kosova, Malty, Slovinska a Ukrajiny. Prostějov byl první možností pro konání soustředění. Vybrán byl ale také z jiného důvodu. Od roku 2019 zde sídlí Tennis Europe Academy. 

Možnost v klubu trénovat přilákala několik nejlepších hráčů tour. Mezi nimi se nachází nedávný semifinalista Summer Cups Žiga Šeško. Dále také přijela také jednička Polina Kuznietsova. Ukrajinka je zatím na tour v roce 2022 trojnásobnou finalistkou.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený ŽIGA ŠEŠKO (@ziga.sesko)

Cílem soustředění je zvyknout si před startem mistrovství na podmínky. To začíná příští týden. V minulosti jej ovládl například Holger Rune nebo Iga Swiatek.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full