Tohle mi chybělo, řekl Alexander Zverev po čtyřhodinové bitvě

Zdroj fotky: Getty Images

Nejvýše postavený německý hráč Alexander Zverev nezažil jednoduchý vstup do Australian Open. Olympijský vítěz odehrál pětisetovou bitvu proti hráči z druhé stovky žebříčku ATP.

První grandslamový zápas po pauze

Alexander Zverev se na turnajích v Austrálii představil poprvé od Roland Garros. V semifinále proti Nadalovi si ošklivě poranil kotník, který po zbytek minulého roku léčil. Jeho prvním turnajem po návratu na kurty, pokud nepočítáme ty exhibiční, byl United Cup. V rámci utkání základní skupiny nastoupil ke dvěma zápasům. Prohrál ve dvou setech jak s Lehečkou, tak i s Fritzem.

Němec se momentálně nachází na třináctém místě. Z TOP 10 vypadl na konci roku kvůli neobhájeným bodům za vítězství na Turnaji mistrů. V prvním kole Australian Open se na kurtu Margaret Court utkal se šťastným poraženým Juanem Pablem Varillasem. Proti aktuálně 104. hráči světa byl i přes špatnou formu obrovským favoritem. I tak měl plné ruce práce.

Vydřená a cenná výhra 

Utkání začalo vyrovnaně. Oba tenisté si drželi podání až do stavu 4-4. V následující deváté hře se peruánskému tenistovi podařilo sebrat Zverevovi podání a vyhrál první set. Druhá sada byla naopak jasnou záležitostí pro německého tenistu, který za rovnou půl hodinu srovnal stav zápasu na 1-1.

Loňský čtvrtfinalista lépe odstartoval také třetí dějství, když se hned na začátku dostal do vedení 2-0. To ale vzápětí ztratil. Varillas opět zvýšil úroveň své hry a po vyrovnaném souboji se stal majitelem setu číslo tři. Alexander musel znovu dotahovat. Ani jeden z hráčů ve čtvrté sadě neztratili podání. Musel tak rozhodovat tiebreak, který nakonec vybojoval Zverev.

Vyrovnané bylo i rozhodující dějství, o jehož osudu rozhodla až poslední desátá hra. Peruánec šel za stavu 4-5 z jeho pohledu podávat na udržení se v zápase. Alexander Zverev mu srovnat nedovolil a zápas uzavřel. Vyhrál po setech 4-6, 6-1, 5-7, 7-6, 6-4 a dočkal se první výhry po návratu.

"Jsem unavený," odpověděl na otázku týkající se pocitů po vítězství. "Také jsem ale neskutečně šťastný, protože tohle mi v posledních sedmi měsících chybělo. Tento zápas odráží veškerou tvrdou práci, kterou jsem v posledním roce udělal. Jsem rád, že jsem zpátky na kurtu a můžu hrát takové zápasy. Nemůžu se dočkat zbytku turnaje. Nezáleží na tom, co se stane. Již teď je to pro mě úspěch."

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full