Tomáš Macháč: Je neuvěřitelné být nominován

Zdroj fotky: Český olympijský tým

V tenisovém týmu vyslaném na olympijské hry do Tokia nefiguroval po odhlášení Jiřího Veselého jediný český tenista. Včera ale byla oznámena překvapivá zpráva - Tomáš Macháč byl dodatečně nominován na LOH 2021.

Tenisové zastoupení v Tokiu

Z českých tenistek se v hlavním městě Japonska představí Karolína Plíšková, Petra Kvitová, Barbora Krejčíková, Markéta Vondroušová a Kateřina Siniaková. Poslední jmenovaná bude Českou republiku reprezentovat pouze ve čtyřhře společně s Krejčíkovou.

Jediným českým zástupcem v mužské části byl původně Jiří Veselý. Ten se bohužel své účasti vzdal kvůli restrikcím spojených s covidem-19. Už to vypadalo, že český tenis nebude mít na olympiádě zástupce, ale od včera tomu tak není.

Šance pro Macháče

Na olympijské hry byl dodatečně nominován dvacetiletý Tomáš Macháč. Český tenista je držitelem dvou challengerových titulů ve dvouhře a letos postoupil z kvalifikace do druhého kola na Australian Open.

Macháč má jistou účast ve dvouhře a ve vzduchu visí otázka nad smíšenou čtyřhrou. Tu by si mohl zahrát po boku jakékoliv tenistky. O zařazení na listinu přihlášených párů se však rozhoduje na základě součtu nejlepšího postavení v žebříčku dvouhry a čtyřhry. Šance na přihlášení je tak malá, vzhledem k nejlepšímu žebříčkovému postavení Tomáše (dvouhra: 137. ; čtyřhra: 771.). Šance tady ale stále je.

O pocity z nominace se Tomáš Macháč podělil v krátkém rozhovoru pro Tiebreak Tennis:

Jak jsi se cítil, když jsi se dozvěděl o tvé nominaci na LOH v Tokiu?

Je to neuvěřitelný pocit. Jsem strašně moc rád!

Očekával jsi, že dostaneš šanci si tam zahrát?

Právě že vůbec. Nepočítal jsem s tím ani trochu.

Překvapilo tě odhlášení Jiřího Veselého, který byl jako jediný nominován?

No, upřímně nevím. Nějak jsem to nesledoval a jak říkám, bylo to pro mě překvapení. Po Wimbledonu jsem to ale tak trochu tušil.

V Tokiu bude startovat také pět českých tenistek. Plánuješ s některou odehrát i smíšenou čtyřhru?

Moc rád bych si ji zahrál, ale šance na to, abychom byli nominováni, bude velmi malá.

Co od olympiády očekáváš?

Jsem rád, že se můžu účastnit této soutěže, která má obrovskou tradici a sahá až do antického Řecka. Toto období mě velmi fascinuje. Budu se snažit uhrát tam co nejvíc a budu makat.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full