Tomáš Macháč si v Houstonu zahrál první čtvrtfinále na okruhu ATP

Zdroj fotky: Getty Images

Tomáš Macháč tento týden odstartoval antukovou sezónu v americkém Houstonu. Nejdříve úspěšně prošel kvalifikací a následně se poprvé dokázal probojovat do čtvrtfinále turnaje ATP. Program celého turnaje ale komplikovalo deštivé počasí.

Úspěšná kvalifikace a skalp bývalého hráče TOP 10

Tomáš Macháč musel jako 138. hráč žebříčku nastoupit již do kvalifikace. Se soupeři si poradil bez větších problémů. Pátý nasazený se nejdříve utkal s náhradníkem Olivierim. Argentince porazil jednoznačně po setech 6-0, 6-3. Favoritem byl i ve finále kvalifikace, kde byl jeho soupeřem Američan Bolt. Macháč i tento zápas zvládl s přehledem a mohl se těšit na start v hlavní soutěži.

Jeho prvním soupeřem v hlavní soutěži byl bývalý osmý hráč světa Jack Sock. Aktuálně 166. hráč světa se do hlavní soutěže dostal po obdržení divoké karty. Tomáš Macháč do utkání vstoupil suverénně. První sadu díky skvělému startu získal s přehledem 6-2. O druhém setu rozhodla sedmá hra, kde Sock přišel o podání a Čech vyhrál po setech 6-2, 6-4.

Dva zápasy během pěti hodin

Včerejší den byl náročný pro všechny hráče. Program v Houstonu narušil déšť a 2. kolo se odehrálo až včera, tedy tři dny po úvodním kole. Tomáš Macháč si dobrou formu udržel i přes dlouhou přestávku. V osmifinále porazil sedmého nasazeného Marcose Girona. Český tenista tak zaznamenal premiérový postup do čtvrtfinále na okruhu ATP.

Čas na radování z postupu ale moc neměl. Během tří hodin totiž musel kvůli posunutému programu opět na kurt. Na českého tenistu ale dopadla únava. S Yannickem Hanfmannem uhrál jen tři hry a za hodinu prohrál po setech 2-6, 1-6.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený YourGameFace (@yourgameface)

I přes prohru jej ale čeká posun v žebříčku. Poskočí o 13 příček, a to na 125. místo. Další akce, které se český tenista zúčastní, je challengerový turnaj v americké Sarasotě.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full