Tradiční Pardubická juniorka zná své vítěze

Zdroj fotky: Pardubická juniorka

V areálu pardubického LTC klubu se letos konal už 94. ročník Pardubické juniorky, turnaje, který má za sebou dlouholetou tradici a vyhrál jej například Jan Kodeš, Petr Korda, Tomáš Berdych, Martina Navrátilová či Petra Kvitová. Kdo pozvedl trofej v areálu LTC, který se rozprostírá pod dominantou Pardubic – pardubickým zámkem, letos?

U dívek se žádné překvapení nezrodilo

Dívčí pavouk byl ve znamení velké kvality, a diváci se mohli těšit i na vítězku letošního juniorského French Open Lindu Noskovou. Dalšími hvězdami Pardubické juniorky byly Nikola Bartůňková, Brenda Fruhvirtová či Lucie Havlíčková. Každá z těchto hráček mohla získat titul a přidat se tak do společnosti Martiny Navrátilové či Petry Kvitové.

Největší favoritkou na vítězství byla bezpochyby Linda Nosková, která má ty nejlepší dispozice na to stát se excelentní hráčkou. Predikce vyšly na jedničku a Linda Nosková opravdu opanovala Pardubickou juniorku, a to ve velkém stylu. V turnaji ztratila pouze jediný set ve čtvrtfinále s Dominikou Šálkovou a ve finále si poradila s druhou nejvýše nasazenou Nikolou Bartůňkovou.

Naopak Lucii Havlíčkové, dalšímu velkému talentu českého tenisu, se turnaj moc nevyvedl. Lucie prohrála již v osmifinále s Lucii Urbanovou.

Ve čtyřhře se z výhry titulu radoval pár Klimovičová/Šálková, který byl druhým nasazeným, a ve finále si poradil s duem Havlíčková/Nosková. Byla to tak velká škoda pro Lindu Noskovou, která mohla k titulu ze singlu přidat ten z deblu.

Banner web_karta
Chlapci nabídli krásnou podívanou

Již po rozlosování bylo velmi obtížné určit jasného adepta na titul. Chlapecký pavouk nabízel neskutečné množství talentů, včetně Adama Jurajdy, který plnil roli turnajové jedničky, finalistu z předešlého ročníku Pardubické juniorky Matthewa Williama Donalda nebo dalšího potencionálního favorita Daniela Siniakova.

Velké zklamání prožil na turnaji první nasazený Adam Jurajda. Vypadl totiž už ve čtvrtfinále na raketě Hynka Bartoně po setech 4:6 a 3:6. Středa 11. 8. 2021 byla pro něj opravdu nešťastným dnem, jelikož s parťákem M. W. Donaldem vypadli i v deblu, ve kterém je Jurajda velmi úspěšný. Na pár otázek nám po turnaji odpověděl:

Jak hodnotiš své vystoupení na juniorce?

Připravoval jsem se opravdu poctivě, bohužel realita neodpovídala mým představám a byl jsem velice zklamaný.

Co chybělo k většímu úspěchu?

Upřímně nedokážu říct, co tomu mohlo chybět. Bohužel, když jsem prohrál jak v singlu tak v deblu, jsem měl opravdu špatný den, a mohl jsem se snažit sebevíc, ale můj výkon nešel nijak zvednout.

Jak se ti turnaj líbíl?

Pardubická juniorka je vždy krásný turnaj, na který stojí za to se kvalitně připravovat a těšit se na něj. Mrzí mě, že tento rok byl na něm pro mě tím posledním.

Pro Adama to byl tedy velice smolný turnaj a samotného ho to velice mrzelo.

Po vypadnutí Jurajdy byli největšími favority na titul M. W. Donald a Daniel Siniakov. Oba dva se spolu utkali v semifinále a byl to velice napínavý zápas. Musel rozhodovat až třetí set, ve kterém byl tím šťastnějším Siniakov. Ve finále ho čekal Jakub Menšík, který vyřadil v semifinále Hynka Bartoně 2:0 na sety.

Finále vyšlo lépe bratrovi české tenistky Kateřiny Siniakové, a Daniel se tak radoval z vítězství 94. ročníku Pardubické juniorky. Po svém triumfu se s námi podělil o své dojmy:

S čím jsi šel do tohoto turnaje? Byla pro tebe čest se účastnit turnaje s takovou historií?

Turnaj jsem jel od prvního dne vyhrát, a ne se jenom zúčastnit. Je to veliká čest hrát takovýto turnaj a jsem rád, že jsem ho vyhrál.

Jak bys zhodnotil Juniorku, byl jsi spokojen se svojí hrou po všech směrech?

Se svojí hrou jsem byl spokojený. Měl jsem tam několik těžkých zápasů, ale všechny jsem zvládl, za což jsem moc rád.

Přidal ses do společnosti Petra Kordy či Tomáše Berdycha. Jaký je to pocit?

Pocit to je skvělý. Jsem moc rád, že se mi podařilo to vyhrát a zapsat se mezi takové osobnosti. Moc si toho vážím.

Danielovi se také podařilo vyhrát čtyřhru, kde mu byl spoluhráčem Hynek Bartoň. Pro Siniakova to tak byl skvostný turnaj, ve kterém ukázal, jak velkým je příslibem pro český tenis.

Sledujte nás také na FacebookuInstagramu, aby Vám neuniklo nic, o čem byste měli z tenisového světa vědět.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full