Trápení pokračuje. Garbiñe Muguruza se příští týden ocitne mimo světovou stovku

Zdroj fotky: Getty Images

Garbiñe Muguruza neprožívá šťastné tenisové období. Poté, co se odhlásila z turnajů v Abú Dhabí, Dauhá a Dubaji kvůli nespecifikovaným osobním problémům, se v příštím vydání žebříčku WTA ocitne mimo světovou stovku. Stane se tak poprvé od ledna roku 2013, kdy se mezi sto elitních hráček světového žebříčku probojovala poprvé v kariéře. Vítězka dvou grandslamových titulů bude muset v příštích týdnech spoléhat na divoké karty od pořadatelů, pokud nebude chtít hrát kvalifikace velkých turnajů.

Skvělý konec sezóny 2021

Garbiñe Muguruza přitom zažila skvělý rok 2021. Na začátku sezóny sehrála skvělý zápas ve čtvrtém kole na Australian Open s budoucí šampiónkou Naomi Osakou a prožila skvělé turnaje v Dauhá a v Dubaji. V Dauhá se sice ještě turnajového vavřínu nedočkala, ve finále totiž prohrála s Petrou Kvitovou, ale v Dubaji již dokázala vybojovat svůj osmý kariérní titul. Na další titul si musela Španělka však počkat až do října, kdy triumfovala na turnaji v Chicagu.

Povedenou sezónu dokázala vítězka Roland Garros a Wimbledonu vyšperkovat na turnaji mistryň v Guadalajaře. V Mexiku, kde se Španělce dařilo v průběhu celé její kariéry, dokázala vyhrát čtyři z pěti zápasů (její jedinou přemožitelkou byla Karolína Plíšková v základní skupině) a připsala si svůj desátý kariérní titul. Vše nasvědčovalo tomu, že rodačka z Venezuely bude opět favoritkou pro zisk grandslamů, pak ale nastal neskutečný útlum.

Garbiñe Muguruza získala v Guadalajaře svůj desátý titul (Zdroj fotky: Getty Images)
Pouze dvanáct vyhraných zápasů

Do sezóny 2022 vstoupila Muguruza jako světová trojka. V průběhu sezóny dokázala Španělka vyhrát pouze dvanáct zápasů a jen na dvou turnajích zvládla vyhrát dva zápasy po sobě. Trápení bývalé světové jedničky navíc provázela neschopnost ukončovat skvěle rozehrané zápasy. Na turnaji v Indian Wells dokonce vedla 6:0 a 3:1 nad Alison Riske z USA, zápas ale nebyla schopná dokončit a nakonec prohrála 6:0, 3:6 a 1:6. Zápasů, kdy Muguruza vedla 1:0 na sety, ale nakonec prohrála, bylo v sezóně celkem šest. Jedním z těchto utkání byl i její souboj ve třetím kole US Open s Petrou Kvitovou, za stavu 6:5 ve třetím setu dokonce promarnila tři mečboly. Sezónu ukončila jako 56. hráčka světa.

Neschopnost zvítězit a osobní problémy

Ani sezóna 2023 neznamenala pro Garbiñe Muguruzu obrat k lepším výsledkům. Ve dvou utkáních letošní sezóny nedokázala zápas dopodávat. Stalo se tak s Biancou Andreescu (vedení 6:0, 5:2) a s Elise Mertens (vedení 6:3, 6:5). Poté přijala divokou kartu do turnaje v Lyonu, kde nestačila na vycházející hvězdu Lindu Noskovou. Muguruza poté měla hrát turnaje na Blízkém východě, ze všech tří turnajů se ale odhlásila kvůli nespecifikovaným osobním problémům. V plánu bývalé světové jedničky stále zůstávají turnaje v Indian Wells a v Miami, zda je opravdu ale bude hrát, zůstává otázkou.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full