Tři Češky postoupily v Tokiu do finále

Zdroj fotky: Getty Images

Dnešní den se českým tenistkám na olympiádě neskutečně vydařil. Nejdříve zvládly svůj semifinálový zápas Kateřina Siniaková s Barborou Krejčíkovou, následně Markéta Vondroušová. Všechny tři české tenistky tak mají jistotu medaile.

Deblistky vybojovaly postup

Jako první do dnešního zápasu vstoupil nejvýše nasazený pár Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková. Ty se utkaly s Ruskami Elenou Vesninou a Veronikou Kudermetovou, které letos hrály finále Wimbledonu. České tenistky velmi potrápily, protože o postup musely Krejčíková se Siniakovou bojovat již potřetí v super tiebreaku. Ten ovládly poměrem 10-6 a postoupily do finále olympijského turnaje. První medaile pro český tenis tak byla zajištěna.

Dneska jsme vyhrály bojovností, nechaly jsme tam všechno. Byl to strašně těžký zápas. Důležité bylo, že jsme chytly začátek supertiebreaku. Tam jsme hrály fakt dobře,” zhodnotila zápas Kateřina Siniaková.

"V neděli to bude další těžký zápas a bude proti nám stát někdo, kdo ušel stejnou cestu jako my. Bude to zase náročný, necháme tam všechno. Chtěly bychom dovézt zlato, kéž by to vyšlo, ale je to hrozně daleko. Je ale fajn, že dovezeme aspoň jednu medaili. Já budu v neděli brečet, ať to bude zlato, nebo stříbro. Jak jsem brečela po prohře s Bencic, protože mě to hrozně mrzelo a došly mi síly, tak budu brečet zase. Tak hluboké to je a emociálně silné to je,” řekla o finálovém zápase vítězka Roland Garros Barbora Krejčíková. V tom se utkají s duem Bencic/Golubic ze Švýcarska.

Vondroušová přejela Svitolinu

Když byla oznámena nominace na LOH v Tokiu, kde místo Karolíny Muchové figurovala Vondroušová, sklidila vlnu kritiky. Přicházely jí zprávy, aby přenechala místo na olympiádě Karolíně Muchové. Nyní ale všem ukazuje, že si nominaci zasloužila. Na turnaji porazila Bertens, Buzarnescu, Osaku a Badosu. Dnes se utkala s Elinou Svitolinou, kterou porazila 6:3, 6:1 a postoupila do boje o zlatou medaili. Začátek utkání byl vyrovnaný a lehce nervózní z obou stran, až do stavu 3-3. Po prolomení podání Ukrajinky začala Markéta hrát přesně a agresivně. Ve zbytku zápasu povolila Svitolině jedinou hru.

Ve finále se utká s Belindou Bencic. Společně se utkaly dvakrát. Minulý rok v rámci Tipsport Elite Trophy vyhrála Bencic hladce ve dvou setech. Na letošním turnaji v Miami vyhrála Vondroušová ve třech setech. Finále je naplánováno na sobotu.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full