Tři turnaje a tři obhájené tituly. Loňským vítězům se o víkendu dařilo

Zdroj fotky: Getty Images

Tento týden se na okruhu WTA a ATP konali celkem čtyři turnaje. Na třech z nich se znovu po roce radovali ze zisku dalšího titulu úřadující šampioni. Ve Stuttgartu a Mnichově byli diváci svědky repríz loňských finálových utkání.

Druhá letošní úspěšná obhajoba Igy Swiatek

Jako první se dnes odehrálo finále turnaje WTA ve Stuttgartu. Po roce se zde o titul opět utkala Iga Swiatek a Aryna Sabalenka. Před rokem finále ovládla světová jednička, pro kterou to tehdy byl čtvrtý titul v řadě. Letos sice měla lepší start do sezóny její běloruská soupeřka, ale Polka potvrdila, že proti Aryně hrát umí.

Oproti loňskému roku bylo dnešní finále o něco napínavější. O první sadě rozhodla osmá hra, kdy Sabalenka přišla o servis. Podání ztratila hned vzápětí v první hře druhé sady. Polka si tento náskok pohlídala a zvítězila po setech 6-3, 6-4.

Iga Swiatek dokázala letos již podruhé obhájit titul z loňského roku. V únoru se jí to podařilo v Dauhá. Po zbytek antukové sezóny ale má stále plno práce. Čeká ji také obhajoba titulů z Říma a Roland Garros.

Alcaraz po roce opět dominoval v Barceloně 

Aktuální světová dvojka Carlos Alcaraz letos i přes problémy na začátku sezóny předvádí výborné výkony. Získal tituly v Buenos Aires a Indian Wells. Svou sbírku trofejí rozšířil i tento týden. Hrál v Barceloně, kde triumfoval minulý rok. Turnajem letos jako první nasazený procházel bez ztráty setu.

V boji o titul se utkal se Stefanosem Tsitsipasem, který postoupil již do třetího finále tohoto turnaje. S Řekem měl před utkáním pozitivní bilanci 3-0 a ani tentokrát nezaváhal. Po pomalejším startu získal zaslouženě první set poměrem 6-3. V tom druhém rozhodla jediná ztráta servisu ze strany Tsitsipase. Carlos Alcaraz tak vyhrál poměrem 6-3, 6-4.

Španělský tenista získal svůj devátý titul z hlavního okruhu a třetí kategorie ATP 500. To Tsitsipas na triumf na takovémto turnaji stále čeká. Dnes se jeho finálová bilance na turnajích ATP 500 posunula na 0-10.

Dánský talent utekl ze čtyř matchballů

Posledním hráčem, který dnes dokázal obhájit titul z loňského roku, byl Holger Rune. Ten se ve finále turnaje v Mnichově opět po roce utkal s Boticem Van de Zandschulpem. Minulý rok získal dánský tenista trofej díky skreči Nizozemce. Nyní ale musel opravdu zabojovat, aby se stal vítězem.

Rune vstoupil do utkání lépe, když získal první sadu poměrem 6-4. Druhý set na druhou stranu s přehledem získal Nizozemec. Ve skvělém tenise pokračoval i ve třetím setu, kde si vypracoval vedení 5-2. Holger ale dokázal stav utkání i přes zdravotní problémy s ramenem a kotníkem otočit. Odvrátil čtyři matchbally a nakonec zvítězil po setech 4-6, 6-1, 7-6.

Ve svých dvaceti letech tak získal 4. titul a první letošní. Mladému Dánovi může tato výhra dodat sebevědomí. Hlavně po neúspěchu ve finále turnaje v Monte Carlu.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full