Tsitsipas byl znovu frustrovaný, při smeči téměř trefil soupeře

Zdroj fotky: Getty Images

Britská vycházející hvězdička si na turnaji v Montrealu vyšlápla na Stefanose Tsitsipase, přitom v kanadské metropoli původně ani neměla startovat. Řecký hráč neudržel během zápasu nervy na uzdě a jeho počínání na kurtu bylo chvilkami mimo fair play.

Letos se už několikrát pokusil řecký tenista trefit svého soupeře během zápasu míčkem. Poprvé tento nepěkný manévr vyzkoušel v Barceloně, kdy na protější straně kurtu stál Carlos Alcaraz. Mladý Španěl se však nenechal rozhodit a rodáka z Athén zdolal ve třech setech.

Na Wimbledonu byl v pikantním utkání jeho obětí Nick Kyrgios. Bouřlivák dle dostupných záběrů dokonce pár ran dostal. Australan však třiadvacetiletého hráče z kurtu vyprovodil po setech 6:7, 6:4, 6:3 a 7:6. Jako bonus tehdy nazval Tsitsipas Kyrgiose šikanátorem. „Tohle je šikana! Jediné, co umí, je šikanovat soupeře. Myslím si, že když byl ve škole, taky šikanoval ostatní. Nemám rád lidi, kteří sráží ostatní lidi,“ kroutil tehdy hlavou řecký tenista.

Po londýnském grandslamu se Tsitsipas na žádném turnaji neobjevil, až nyní plánoval udělat dobrý výsledek v Montrealu. Tento plán mu však zkomplikoval Jack Draper, který měl původně turnaj vynechat. „Po brzkém vypadnutí z Washingtonu jsme si s koučem říkali, že asi bude lepší před US Open potrénovat,“ začal jeden z hráčů s největším zlepšením na tiskové konferenci po utkání.

Nakonec se však britský tenista rozhodl odcestovat do kanadského velkoměsta. „Neměl jsem vlastně žádný plán, jak hrát. Věděl jsem, že pokud chci porazit Stefanose, musím být opravdu dobrý,“ usmíval se po zápase.

V pátém gemu první sady se však Tsitsipas zase předvedl. Za stavu 1:3 a 30:30 mu Draper nabil na smeč, měl téměř celý kurt volný, kromě jednoho z rohů, kde dvacetiletý Brit vyčkával. Právě tento růžek se pokusil Řek vymést, ale míček mířil do autu a chyběl opravdu kousek, aby ránu schytal právě Draper.

Ani tímto excesem Tsitsipas nezvrátil pohru. Talentovanému mladíkovi původem z Británie nakonec podlehl 5:7 a 6:7. Další zastávkou finalisty French Open z roku 2021 bude turnaj v Cincinnati.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full