Tsongův návrat po zranění se blíží. Zažádal o divokou kartu na Australian Open

Zdroj fotky: Getty Images

Finalista Australian Open z roku 2008, Jo-Wilfried Tsonga, by se rád vrátil na okruh po zranění zad, se kterým se potýkal od roku 2020, právě na kurtu v Melbourne. Letošní ročník ho vleklé zranění do hry nepustilo, nyní je však opět v tréninku a cítí se být připraven na novou sezonu. To je důvodem, proč francouzský tenista zažádal o divokou kartu.

Šestatřicetiletý Francouz, nacházející se momentálně na 257. místě žebříčku, plánuje svůj návrat na kurty právě na Australian Open. Od začátku minulého roku se potýkal se zraněním zad, které ho nepustilo pořádně do hry. Původně plánoval návrat na US Open, ale zdravotní problémy u něj stále přetrvávaly, rozhodl se tedy soustředit spíše na tréninky a svůj comeback odložit.

Zdá se, že teď přišla ta pravá chvíle. Sám Tsonga svůj návrat pokorně očekává a důkladně se na něj připravuje. „Tvrdě trénuji, abych se mohl vrátit, a pokud to nebude na Australian Open, bude to kdekoliv jinde,“ svěřil se hráč francouzskému deníku L’Équipe.

Na Australian Open může Tsonga vzpomínat v dobrém. V roce 2008 se na tomto turnaji probojoval až do finále, nad jeho síly byl pouze Novak Djokovic, s nímž prohrál ve dvou setech a který si zde zajistil svůj první grandslamový titul.

V minulých týdnech bylo potrvzeno, že turnaje se budou smět účastnit pouze plně očkovaní hráči. Na tiskové konferenci ohledně Australian Open to potvrdil ředitel turnaje, Craig Tiley. Ve státě Victoria bylo již na začátku října oznámeno, že přicestování je možné pouze po absolvování kompletní vakcinace. Od té doby se vyrojily spekulace o osudu tenistů účastnících se lednového grandslamu. Nyní je ale jasné, že žádné výjimky udělovány nebudou. Toto obsazení finále turnaje se tedy pravděpodobně nebude mít šanci zopakovat, vzhledem k tomu, že Djokovič stále nepotvrdil svůj očkovací status a ve všech svých prohlášeních se důrazně staví proti povinné vakcinaci. Tsonga očkovaný je a doufá, že jeho žádosti o divokou kartu bude vyhověno.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi

Nejnovější komentáře

  1. Ve finále AO 2008 mohl Djokovič jen těžko zvítězit ve dvou setech. Djokovič Tsongu přehrál ve čtyřech setech 46 64 63 76(2).

Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full