Turnaj mistrů - titul bere neporažený Medveděv

Turnaj mistrů v neděli poznal své vítěze! Kdo vyhrál? Na to se můžete podívat v následujícím denním rozboru, který jsme vám nabízeli po každém dni.

První titul a hned Turnaj mistrů

Melzer/Roger-Vasselin (7) - Koolhof/Mektič (5) 2:6, 6:3, 5:10

Hned první finálový game nabídl při podání Francouze zajímavou příležitost. Nizozemsko-francouzský pár se snažil dostat do výměn, a co nejdříve se dopravit na síť. Dokázali uhrát na stav 15:40. První dva breakbally dokázal Melzer odvrátit. Jenže poté Maktič returnoval po lajně a hned v úvodu sebral sedmé nasazené dvojici servis. Poté přišly rychlé gamy na podání. Na servis se po prvním kolečku dostal opět Roger-Vasselin. Jeho podání bylo natolik pomalé, aby se soupeři mohli dostat k síti a zahnat returnem podávající pár k základní čáře.

Na síti pak výměny nekompromisně ukončovali. Vybojovali si tak tři breakbally. První dva byly rychle odvráceny přímými body z podání. Jenže i o své druhé podání Francouz nakonec přišel, poté co Koolhof přeběhl na střed kurtu a zkrátil letící úder do čtverce určující prostor pro podání. Nizozemec ani při svém druhém servisu žádné drama nenabídl. Velmi jistým servisem podpořeným dvěma esy zvýšil vedení už na 5:1. Melzer dokázal stáhnout skóre alespoň na 2:5, když čistou hrou obhájil svůj servis. Jenže nizozemsko-chorvatský pár opět zářil na síti, a za pouhých 28 minut první set vyhrál.

Třetí servis už Francouz zvládl. Velmi mu pomohla Melzerova hra na síti, když soupeři returnovali do něj. Po něm se na podání dostal Koolhof. Ten začal na podání dobře a zajistil vedení 40:0. Jenže poté se Rakušan blýskl třemi vítěznými údery, vyrovnal a zařídil první breakball. Bohužel už čtvrtý vítězný úder nepřidal a pokaženým returnem game ukončil. Ve čtvrtém gamu provedl nizozemsko-chorvatský pár zbytečné chyby. Ať už z voleje, nebo od základní čáry a nabídl tak protihráčům poprvé dva breakbally. Ten první dokázali nakonec odvrátit, přestože soupeři do nich pálili údery z jednoho metru. Další breakball byl využit, když Mektič nedokázal ztlumit volej a ten dopadl za základní čáru. Zbylá část druhé sady už žádnou zápletku nepřinesla. Servírující pár si vždy s klidem své podání obhájil. Stav byl tedy vyrovnaný. Rozhodnout o letošním vítězi měl supertiebreak.

Ten začal špatně pro vítěze prvního setu. Koolhof po neúspěšné smeči zahrál bekhend jen do sítě. Jenže Melzer jim minibreak vrátil, když se snažil o vysoký lob přes soupeře. Ten ale nebyl tak dobře umístěn a Mektič výměnu ukončil nekompromisní smečí. Rakušan neudržel ani druhý servis, poté co Chorvat útočil a vytloukl míč mimo kurt. Za stavu 5:3 Koolhof udělal dvojchybu a nabídl vyrovnání soupeřům. Jenže ani Francouz nezískal oba své servisy - to, když zkusil zahrát agresivní úder do soupeře na síti. Ten ale vytáhl kvalitní a hlavně vítězný return. Po dvou přímých bodech na servisu od Mektiče se pár dostal do vedení už 8:5. Chorvat si následným vítězným returnem do růžku zajistil 4 matchbally. Nakonec zápas ukončila Melzerova dvojchyba. Velmi zajímavé je, že nizozemsko-chorvatský pár svou první společnou trofej vyhrál právě na tomto Turnaji mistrů.

Neporažený vítěz

Thiem (3) - Medveděv (4) 6:4, 6:7, 6:4

Ve druhém gamu měl velké potíže Rakušan. Ten sice svou defenzivou nepouštěl Medveděva k vítězným úderům, ale sám své údery nedokázal vtěsnat do kurtu. Po skvělém returnu, který spadl těsně před podávajícího, nevynucená chyba Thiema znamenala první breakball. Ten odvrátil smečí. Jenže čtvrtá nevynucená chyba nabídla i druhý breakball. Dominica pak už ale zachránil servis, který mu zajistil zisk gamu. To Rus si své podání získával celkem snadno. Jenže pak přišel pátý game. Medveděv se dostal do vedení 40:0, udělal však tři nevynucené údery. Ani štěstí mu nepomohlo. Míček z Rusovy rakety se dotkl pásky a ta úder zvedla a pomohla soupeři. Na breakball dal Daniil dvojchybu a daroval svůj game Rakušanovi. Medveděvovi se vždy dařilo dohnat ztrátu o jeden game, ale žádný breakball už nevybojoval. Thiem využil svůj první setball, když páska pozvedla forhend od Rakušana a míček málem trefil do obličeje Medveděva.

Druhý set dlouho nic velkého nenabídl. Hráči svým kvalitním servisem většinu výměn vyhrávali, pokud se jim podání ale nepodařilo, tak stejně s ním vyvinuli tlak, a podání si ohlídali. Za stavu 2:2 se na podání dostal Medveděv. Ten první dvě výměny získal, jenže následně udělal nevynucené chyby a nabídl i ve druhé sadě breakball. Jenže ten vzápětí zlikvidoval esem a game uhrál. Další Rusovo podání dopadlo úplně stejně. Nevynucené chyby Medveděva pomáhaly Rakušanovi. Ten ale oba breakbally na síti zkazil. A začal být hodně frustrovaný, když nevyužil ani tyto možnostiV následujícím gamu za stavu 4:3 se k šanci breaku dostal Rus, který postupným útokem dokázal ohrožovat Thiema. Ten zkaženým forhendem daroval soupeři breakball. Na ten ale reagoval hned po podání forhendem do rohu, na který už Daniil nedosáhl. Následné dvě chyby od Medveděva znamenaly konec gamu. Set nakonec musel rozhodnout tiebreak, do kterého vkročil Thiem lépe, protože Medveděv zkazil bekhend. Po chvíli ale i Rus sebral protihráči podání, když si došel na síť. Následující dva údery pokazil Thiem a nasazená čtyřka se dostala do vedení už 3:2. Ale tím to rozhodně neskončilo. Rakušanovi se nepodařily ani forhendy při vlastním podání. Rus tiebreak ukončil esem - získal tak hned sedm úderů v řadě.

Třetí game nezačal zrovna dobře pro světovou trojku. Spáchal tři nevynucené chyby z forhendu po sobě a nabídl tak Rusovi 3 breakbally. Jenže následně začal Dominic zase tlačit na pilu a přesnými údery všechny možnosti odvrátil a game nakonec získal. Maratonský pátý game nabídl mnoho dlouhých výměn. Thiem střídal kvalitní údery s těmi horšími. Nabídl celkem 3 breakbally. První dva dokázala světová trojka ještě odvrátit. Jenže na třetí už zareagovala jen vyhozeným returnem mimo kurt.

Od začátku třetího setu se zdál Rus klidnější. Zato Rakušan se snažil být aktivnější, bohužel u něho ale převažoval větší počet chyb. Medveděv svá podání už pevně hlídal. Odskočil na stav 5:3, kdy šel na podání Thiem. Ten už byl hodně naštvaný, protože ve druhém setu nevyužil tři breakbally a nyní se nacházel jen jeden game od porážky. I když byl jen dva míčky od prohry, stejně útočnou hrou stáhl vedení ruského tenisty na 5:4. Thiem pokazil první dva returny a daroval Rusovi vedení 30:0. Následně si vynutil pokračování, když Daniil pokazil forhend. Jenže ani na další dva returny nenašel Rakušan odpověď. Turnaj mistrů byl pro Medveděva velmi dobrým turnajem. Medveděv se tak stal neporaženým vítězem. Skupinou prošel bez ztráty setu. V semifinále proti němu šel podávat Rafael Nadal na vítězství, ale Rus dokázal druhou sadu otočit a nakonec zápas vyhrál.

A jak jste vy spokojeni s vítězi? Líbil se vám letošní Turnaj mistrů a naše denní rozbory?  To vše nám můžete napsat do komentáře.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi

Nejnovější komentáře

  1. Tohle nebyl rozbor zápasu, ale popis průběhu. Nevim, zda tady nebo jinde jsem četla opravdovy rozbor zápasu Nadal vs Djokovic na French Open. TO BYL ROZBOR! Jestli to nevíte, tak popis zápasu si mohu přečíst na Tenis portál. Zdravím, Majka

Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full