Turnaj mistryň: Do hry vstoupily obě české zástupkyně dvouhry

Zdroj fotky: Getty Images

Včera večer odstartoval závěrečný turnaj WTA v letošní sezóně. Turnaj mistryň se v mexické Guadalajaře koná vůbec poprvé a včerejší program obstaraly zápasy skupiny s názvem Teotihuacán. Zde se nachází také dvě české zástupkyně dvouhry. Zatímco Barbora Krejčíková ve dvouhře debutovala, Karolína Plíšková se na Turnaji mistryň představila už popáté.

Kontaveit nezastavila ani světová trojka

První zápas letošního Turnaje mistryň obstarala Anett Kontaveit společně s Barborou Krejčíkovou. Pro tenistky to byl první vzájemný zápas. Estonka byla mírnou favoritkou turnaje, jelikož se nachází ve skvělé formě. Krejčíková do Mexika přiletěla po Billie Jean King Cupu, kde si způsobila lehké zranění nohy.

Do zápasu vstoupila lépe Anett Kontaveit, která si vytvořila vedení 4-1 poté, co Krejčíkové sebrala ve čtvrté hře servis. Tuto výhodu si po zbytek prvního setu nenechala vzít a po využití druhého setballu Estonka první sadu vyhrála 6-3. O druhém setu rozhodla hned první hra. V ní Krejčíková podruhé v zápase přišla o podání. Kontaveit, která se nachází ve skvělé formě, si i tentokrát výhodu breaku pohlídala a zápas ukončila ve dvou setech. Její první výhra na Turnaji mistryň tedy byla nad Barborou Krejčíkovou poměrem 6-3, 6-4.

Bitvu bývalých světových jedniček ovládla Plíšková

Karolína Plíšková a Garbiñe Muguruza jsou letos jedinými tenistkami, které se Turnaje mistryň již v minulosti zúčastnily. Diváci mohli v Mexiku sledovat jejich 11. vzájemné utkání. Bývalé světové jedničky se navíc už potřetí utkaly na Turnaji mistryň. Předchozí dva zápasy na tomto turnaji vyhrála Plíšková a ani tentokrát tomu nebylo jinak.

Zápas odstartovala lépe Karolína. Ta se dostala do vedení 2-0. Skóre se ale za chvíli obrátilo a do vedení 4-2 se dostala Muguruza. Ta si výhodu breaku po zbytek setu pohlídala a vyhrála jej poměrem 6-4. Na začátku druhé sady se Plíšková dostala do vedení 3-0. Garbiñe si následně dvakrát své podání dokázala udržet, ale Plíšková set ukončila na jejím servisu a vyhrála jej 6-2. O vítězce tak musel rozhodnout třetí set. Na jeho začátku si obě tenistky prohrály svá podání. V deváté hře Muguruza odvrátila dva matchbally a zápas nakonec dospěl do tiebreaku. Plíšková nakonec zkrácenou hru opanovala poměrem 8-6 a připsala si tak v Mexiku první výhru.

"První set nebyl z mé strany dobrý. Ve druhém setu jsem ale skvěle servírovala a získala tak spoustu přímých bodů. Třetí set byl potom jedna velká bitva. Měla jsem tam hodně šancí, které jsem nevyužila, ale jsem ráda, že jsem to nakonec zvládla," řekla o svém výkonu česká jednička.

Plíšková dodala, že je velmi důležité, že dokázala zvítězit v prvním utkání na Turnaji mistryň. "Myslím, že je to skvělé, protože si teď můžu trochu více odpočinout. Nemusím na sebe klást velký tlak, protože už jsem jeden zápas vyhrála a nemusím zvítězit v obou dalších zápasech. Samozřejmě ale chci vyhrát každý zápas."

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full