Turnaj mistryň: Jedna z největších favoritek jasně prohrála

Zdroj fotky: Getty Images

Druhý hrací den Turnaje mistryň přinesl jedno velké překvapení. Diváci byli svědky zápasů skupiny Chicén Itzá, kde se nachází Aryna Sabalenka, Maria Sakkari, Iga Swiatek a Paula Badosa. Oba zápasy skončily překvapivě ve dvou setech.

Sakkari letos i potřetí vyzrála na Swiatek

Guadalajara byla svědky třetího letošního utkání mezi Mariou Sakkari a Igou Swiatek. Obě na Turnaji mistryň debutovaly. Mírnou favoritkou utkání byla Řekyně, a to hlavně proto, že dokázala Igu v předchozích dvou zápasech porazit bez ztráty setu. I tentokrát nenechala Polku zkomplikovat její postup.

Do utkání vstoupila lépe Maria. Ta se jako první dostala do výhody s breakem. Po jeho potvrzení navýšila vedení na 3-1. Sakkari prolomila podání Polky ještě jednou a první set vyhrála poměrem 6-2. O výsledku druhého setu rozhodla jediná ztráta podání. Až do stavu 3-3 byl vyrovnaný, ale v sedmé hře ztratila Swiatek svůj servis. Maria o své podání nepřišla a utkání získala poměrem 6-2, 6-4.

"Letošní sezóna je pro mě skvělá. Jsem moc ráda, že jsem se tady kvalifikovala. Dnes jsem dobře servírovala, hrála agresivně. Přesně jsem dodržela plán, který jsem si stanovila. Za vítězství jsem moc ráda,” prohlásila spokojená Maria Sakkari.

Zato její soupeřku dohnala prohra k slzám. “Byla jsem frustrovaná z toho, že jsem se nedokázala přenést přes stres. Stále zapomínám, že mám pořád čas se spoustu věcí naučit, protože podle mě když hrajete na Turnaji mistryň, víte o tom sportu už hodně. To ale nemusí být pravda, protože jsem se neocitla ve spousta situacích a momentech. Pro mě je to něco velkého a cítím se zahanbená z toho jak sem hrála. Byla jsem prostě smutná z prohry.”

Banner web_karta

Badosa přejela první nasazenou

Večerní utkání dvouhry obstarala první nasazená Aryna Sabalenka a vítězka z Indian Wells Paula Badosa. Šlo o druhé vzájemné utkání. Favoritkou zápasu byla sice Běloruska, ale Paula neměla co ztratit a navíc vyhrála jediný předchozí utkání letos v Cincinnati. Troufnu si říct, že takový výsledek, kterého jsme se dočkali, nepředpovídal nikdo.

Utkání začalo vyrovnaně a tenistky si držely svá podání. V šesté hře zápasu Sabalenka prolomila podání Španělky a dostala se do vedení 4-2. Aryna ale nedokázala potvrdit break a o vedení rychle přišla. Badosa nejenže srovnala, ale dokázala vyhrát všechny zbylé hry v prvním setu a vyhrála jej poměrem 6-4. Po skvělém obratu v úvodní sadě Badosa nepolevila ani v té druhé. Naopak začala hrát ještě lépe. Sabalence nepovolila jedinou hru a zápas nakonec vyhrála po setech 6-4, 6-0.

“Když začnete o utkání v těchto podmínkách moc přemýšlet, tak začnete dělat chyby. Řekla jsem si, že se musím dostat na její úroveň a hrát agresivně jako ona. Proti ní musíš hrát takto. Uvidíš, jak to půjde,” okomentovala Badosa velký obrat v zápase.

Poté, co jsem přišla o servis za stavu 4-2, jsem ze sebe byla hodně zklamaná a emocionálně rozhozená. Nemohla jsem na to přestat myslet a dostat se zpět do zápasu,” vyjádřila se Sabalenka k hernímu kolapsu.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full