Turnaj mistryň: Kdo opanoval české derby?

Zdroj fotky: Getty Images

Včera se na programu naposledy představily členky skupiny Teotihuacán. Na úvod programu měli diváci možnost sledovat české derby mezi Plíškovou a Krejčíkovou. Večerní program obstarala Garbiñe Muguruza s Anett Kontaveit. Estonka měla již postup ze skupiny zaručený, ale všechny zbylé hráčky měli šanci postoupit.

Plíšková otočila téměř prohraný zápas

Fanoušky z České republiky z celého včerejšího programu na Turnaji mistryň rozhodně zajímal hned první zápas. Na úvod se včera totiž představily dvě české tenistky. Česká jednička Barbora Krejčíková vyzvala českou dvojku Karolínu Plíškovou. Předešlé dva zápasy byly kořistí Plíškové, která oba zvládla bez ztráty setu. Tentokrát se ale obě nacházely v rozdílných pozicích.

Krejčíková vstoupila do utkání jako uragán. Plíškové nedala žádnou šanci a první set ovládla s přehledem 6-0. Vítězka Roland Garros začala lépe i druhý set. V něm se dostala do vedení 4-2 a měla šanci zvýšit dokonce na 5-2, ale to se nestalo. Zbytek druhého setu patřil Karolíně. Ta získala čtyři hry v řadě a druhou sadu nakonec vyhrála poměrem 6-4. Vítězku tak musel určit třetí set.

Ten byl vyrovnaný do samého konce. Plíšková musela odvrátit několik breakballů, ale všechny těžké situace na servisu ustála a ani jednou o něj nepřišla. O zápase rozhodla až poslední hra, kde Krejčíková ztratila podání a skvěle rozehraný zápas. Karolína vyhrála poměrem 0-6, 6-4, 6-4. O jejím postupu do semifinále rozhodovalo poslední utkání skupiny.

"Bylo to nesmírně těžké utkání. Já jsem byla v 1. setu hodně nervózní a Bára hrála velmi dobře. Důležité bylo, že jsem za stavu 2:4 ve druhém setu odvrátila brejkbol. Jsem pyšná na to, že jsem zůstala v utkání, nevzdala se a nakonec jsem to zvládla,” vyjádřila se spokojená Plíšková k utkání.

Muguruza ukončila vítěznou sérii Kontaveit

Posledním zápasem skupiny Teotihuacán byl ten mezi Garbiñe Muguruzou a Anett Kontaveit. Naposledy se obě hráčky potkaly ve čtvrtfinále turnaje v Moskvě, kde zvítězila Kontaveit hladce 6-1, 6-1. Výsledek tohoto zápasu rozhodoval o druhé postupující ze skupiny. O toto místo usilovala jak Karolína Plíšková, tak Garbiñe Muguruza.

O prvním setu rozhodl samotný úvod. Hned v první hře sebrala Muguruza Estonce podání a následně dostala se do vedení 2-0. Tuto výhodu si Španělka udržela po celý první set a vyhrála jej poměrem 6-4. Druhá sada probíhala úplně stejně jak ta první. V první hře si Anett prohrála servis a Muguruza se opět hned na začátku dostala do vedení. To neztratila a set opět vyhrála 6-4. Její výhra tak znamená postup do semifinále Turnaje mistryň.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full