Turnaj mistryň: Které tenistky se staly vítězkami?

Zdroj fotky: Getty Images

Tenisová sezóna 2021 je na okruhu WTA oficiálně u konce. Dnes se v brzkých ranních hodinách odehrála finále dámské dvouhry a čtyřhry na Turnaji mistryň v Guadalajaře. O trofej ve čtyřhře zabojovaly Kateřina Siniaková a Barbora Krejčíková proti wimbledonským vítězkám Elise Mertens a Su-Wei Hsieh. Finále dvouhry obstarala Garbiñe Muguruza a Anett Kontaveit. Které tenistky si nakonec odvezly cenné trofeje se dozvíte v novém článku.

Češky opanovaly čtyřhru

Finále Australian Open, titul z Roland Garros, zlaté medaile z Tokia a nyní trofej z Turnaje mistryň. Taková byla sezóna deblové dvojice Kateřina Siniaková/Barbora Krejčíková. V Guadalajaře si pro vítěznou trofej došly bez jediné porážky ve skupině a potvrdily tak jejich skvělou formu z letošní sezóny. Jejich soupeřkami ve finále byly Elise Mertens a Su-Wei Hsieh. S těmi se utkaly už v základní skupině, kde zvítězily jasně ve dvou setech. Do finále vstupovaly v roli favoritek.

Všechny aktérky finále si do stavu 3-2 pro český pár držely svá podání. Češky byly první, kdo prolomil podání soupeřek a dostaly se do vedení 4-2. Belgicko-tchajwanský pár si ztracené podání vzal zpátky a snížil na 4-3. Siniaková a Krejčíková ale vzápětí opět dokázaly navýšit na 5-3 a první set nakonec vyhrály 6-3. O osudu druhé sady rozhodnul její začátek wimbledonské vítězky přišly hned v první hře o servis. Ten si nedokázaly vzít zpátky a české tenistky zápas dovedly do vítězného konce. Po využití druhého matchballu vyhrály 6-3, 6-4. Staly se tak prvním čistě českým párem, který na Turnaji mistryň zvítězil ve čtyřhře. Kateřina Siniaková navíc zakončí sezónu 2021 na pozici světové jedničky ve čtyřhře.

„Byl to pro nás dobrý den, všechno jsme udělaly nejlépe, jak jen šlo. Naše hra fungovala, byly jsme velmi dobrý tým. Je velmi speciální dostat trofej od Martiny (Navrátilové), ke které jsme vzhlížely. Je pro nás velká hrdinka. Celý den byl pro nás úžasný, moc jsem si ho užila,“ pronesla po zápase Barbora Krejčíková.

Radost ze skvěle zakončeného týdne neskrývala ani Siniaková. „Musím poděkovat Báře, protože to pro ni bylo těžké. Je úžasné, že se nám týden takhle povedl, musely jsme zůstat agresivní, obě jsme hrály dobře, udržovaly jsme si týmového ducha a bojovaly jsme. Jsem šťastná, že máme trofej.”

Banner web_karta

Barbora Krejčíková ve své děkovné řeči nezapomněla na 17. listopad 1989 a zavzpomínala na události tohoto dne při děkovné řeči. „Ráda bych zmínila, že dnes je pro Českou republiku a naše slovenské přátele velmi speciální den, říkáme mu sametová revoluce. 17. listopadu 1989, kdy byli Češi a Slováci jeden národ, vyšli velmi stateční studenti a občané do ulic a demonstrovali proti tehdejšímu nedemokratickému režimu. A díky nim a jejich oběti teď může moje generace svobodně žít v krásné zemi. Aby všichni rozuměli, co se tehdy dělo, máme tady Martinu Navrátilovou, která byla kvůli režimu donucena z Československa emigrovat. Jsem ráda, že tento režim už u nás není a že můžeme žít ve svobodě. Ráda bych poděkovala všem doma za to, co udělali a jak byli stateční. Jsem hrdá na to, že jsem z České republiky.“

Ve dvouhře triumfovala Muguruza

Letos se spolu již potřetí a podruhé na Turnaji mistryň utkaly Garbiñe Muguruza a Anett Kontaveit. Poprvé se letos utkaly na turnaji v Moskvě, kde Estonka zvítězila jasně 6-1, 6-1. Na Turnaji mistryň byly společně ve skupině Teotihuacán, kde proti sobě nastoupily až ve třetím zápase. Kontaveit měla postup jistý, ale Muguruza k postupu nutně potřebovala zvítězit a přerušit tak vítěznou sérii Estonky. To se jí nakonec podařilo. Oběma tenistkám se podařilo projít do finále, kde se utkaly o velmi cennou trofej.

Jako první se do vedení 2-1 s breakem dostala Muguruza. Ta tuto výhodu nedokázala potvrdit a Kontaveit srovnala stav na 2-2. Netrvalo to dlouho a Španělka opět prolomila podání soupeřky. Tentokrát break potvrdila a dostala se do vedení 5-3. Kontaveit následně servírovala na udržení se v prvním setu, ale to jí Garbiñe nedovolila. Servis Estonky prolomila i tentokrát a první set ovládla 6-3. Druhý set byl vyrovnaný do stavu 3-3. Jako první, kdo se radoval z využitého breakballu byla Kontaveit. Ta se po potvrzení breaku dostala do vedení 5-3 a bylo tedy na Muguruze, aby zabojovala a průběh druhého setu otočila ve svůj prospěch. To se jí podařilo. Garbiñe ovládla zbylé čtyři hry zápasu a ve finále Turnaje mistryň zvítězila 6-3 a 7-5. Stala se první Španělkou, která tento turnaj dokázala ovládnout. Tato výhra ji navíc posune na 3. místo v žebříčku.

 

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Příspěvek sdílený Tiebreak Tennis (@tiebreak__tennis)

Anett Kontaveit ale nemusí být proč zklamaná, jelikož v posledních týdnech odehrála skvělý tenis. "Gratuluji Garbine i jejímu týmu k titulu. Děkuji svému tým a všem, kteří mě celou dobu podporovali. Děkuji organizátorům a fanouškům. Moc jsem si to tady v Mexiku užila."

"Chci moc pogratulovat Anett. Odehrála skvělý turnaj. V posledních měsících hraje velmi dobře a i díky tomu jsme se tady dvakrát utkaly. Děkuji moc za podporu svému týmu, děkuji organizátorům a zdejším fanouškům. Moc jsem si tady v Mexiku chtěla zahrát Masters a to, že jsem si zde vyhrála, je pro mě splněný sen," pronesla čerstvá vítězka Turnaje mistryň.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full