Turnaj mistryň: První výhra velké favoritky

Po včerejším programu známe druhou semifinalistku letošního turnaje. Ta vzešla ze skupiny Chicén Itzá ze zápasu mezi Paulou Badosou a Marií Sakkari. Druhý singlový zápas přinesl velice vyrovnanou bitvu mezi dvěma debutantkami. Výsledky včerejších zápasů naleznete v novém článku.

Badosa prodloužila vítěznou sérii

Na začátku včerejšího programu se proti sobě postavily dvě čerstvé členky TOP 10. Paula Badosa a Maria Sakkari se utkaly poprvé v kariéře. Obě za sebou mají skvělou sezónu. Badosa před nedávnem opanovala turnaj v Indian Wells a Sakkari si dvakrát zahrála semifinále na grandslamu. O vysoké kvalitě tohoto zápase nebylo pochyb.

Obě tenistky si do stavu 2-2 držely svá podání. V šesté hře si jako první v zápase prohrála servis řecká tenista a Badosa se následně dostala do vedení 5-2. Za stavu 5-3 servírovala na zisk prvního setu, ale sadu nedokázala uzavřít a Sakkari srovnala stav prvního setu. O jeho vítězce musel nakonec rozhodovat tiebreak. Ten lépe zvládla Španělka, která jej vyhrála poměrem 7-4. Ve druhém setu jako první přišla o podání Maria. Badosa se dostala do vedení 3-1. Řekyně se ale nevzdávala a srovnala na 4-4. Hned v další hře ale o něj přišla a Paula uzavřela utkání po využití třetího matchballu. Vyhrála 7-6 a 6-4 a má tak zaručený postup do semifinále.

Po utkání Španělka neskrývala radost z postupu. "Dnešní utkání jsem si užila. Atmosféra byla úžasná, cítila jsem podporu diváků. Byl to vyrovnaný zápas, ale já jsem lépe zvládla klíčové momenty, to dnes rozhodlo. Jsem ráda, že jsem to zvládla."

Sabalenka vydřela první výhru

Ve večerním programu se o první výhru na Turnaji mistryň utkaly Aryna Sabalenka a Iga Swiatek. Stejně jako v případě Badosy a Sakkari se jednalo o první vzájemné utkání hráček. Zápas to byl velmi vyrovnaný a napínavý a do poslední chvíle nebylo jasné, která z tenistek se stane vítězkou.

Banner web_karta

Do utkání lépe vstoupila polská tenistka. Po vyrovnaném vstupu do utkání převzala od páté hry kontrolu nad prvním setem a vyhrála jej poměrem 6-2. Stejný průběh měl i druhý set. Jen tentokrát dominovala Sabalenka, která po výhře 6-2 ve druhé sadě vyrovnala a o vítězce musel rozhodnout třetí set. Třetí set byl velmi vyrovnaný. Jako první přišla o podání Swiatek, ale hned v další hře si jej vzala zpátky a utkání probíhalo vyrovnaně do stavu 5-5. V jedenácté hře si Iga podruhé ve třetím setu prohrála podání a Aryna následně dovedla utkání do vítězného konce. Zvítězila poměrem 2-6, 6-2 a 7-5 a drží tak šanci na postup do semifinále.

"Jsem nadšená, že mám šanci projít dál. S Marií to bude těžké. Je velká bojovnice, ale vždycky spolu hrajeme skvělé zápasy, takže se těším," vyjádřila respekt na adresu příští soupeřky.