Turnaj mistryň se přesune do nového dějiště, hostujícím městem bude Rijád 

Zdroj fotky: Getty Images

Minulý rok způsobil Turnaj mistryň mnoho kontroverzí. O místě konání bylo rozhodnuto až po US Open a podmínky v Cancunu nebyly ideální. Tentokrát je o místě konání rozhodnuté brzy. Nejlepší hráčky letošní sezóny budou hrát v Saudské Arábii.

Nová destinace na další tři roky

Turnaj mistryň se v posledních letech neustále přesouvá. Jeho stálým hostitelem byl až do roku 2018 Singapur. Odtud se přesunul do čínského Shenzhenu. V roce 2020 byl kvůli covidu zrušen. Následně se konal v Guadalajaře, Texasu a Cancúnu. Nyní ale bude mít stálou destinaci na další tři roky. WTA dnes oficiálně potvrdila, že v letech 2024-2026 bude turnaj hostit Rijád, hlavní město Saúdské Arábie. Hrát se bude od 2. do 9. listopadu.

“Pořádání Turnaje mistryň v Rijádu je pro nás vzrušující novou příležitostí a pozitivním krokem pro dlouhodobý růst ženského tenisu jako globálního sportu. Zaujalo nás odhodlání Saúdské tenisové federace rozvíjet tento sport na všech úrovních a nepochybujeme o tom, že hráčky a fanoušci se mohou těšit na událost světové úrovně,” zní prohlášení ředitele WTA Steva Simona.

Je to další důležitý turnaj, který se v této zemi bude konat. Loni se zde konal Turnaj mistrů pro hráče do 21 let, tzv. Next Gen Finals. Ke konci roku se v Rijádu odehrála exhibice mezi Arynou Sabalenkou a Ons Jabeur. Jednalo se o první ženský zápas má území Saúdské Arábie.

Jaký byl předchozí ročník?

V loňské sezóně se Turnaj mistryň konal v mexickém Cancúnu. Jak jsme již zmínili, celá akce byla doprovázena mnoha kontroverzemi. Jedna z prvních bylo pozdní oznámení destinace. O tom, že se bude hrát v Mexiku se hráčky dozvěděly až 7. září během US Open. 

Tato pozdní volba zkomplikovala také přípravu areálu. Kurt, na kterém se odehrávala všechna utkání, byl dokončen pár dní před začátkem turnaje. To bylo spojené i se špatným povrchem, na který si hráčky během celého týdne stěžovaly. Situaci nepomáhalo ani počasí. V Mexiku totiž panovalo období dešťů a zápasy tak musely být často přerušovány.

Česká Republika měla v pavouku jednu zástupkyni. Po odhlášení Karolíny Muchové české barvy hájila pouze Markéta Vondroušová. Vítězka Wimbledonu bohužel skončila hned v základní skupině, když schytala tři porážky. Finále obstarala Iga Swiatek a Jessica Pegula. Světová jednička utkání dominovala a zvítězila poměrem 6-1, 6-0.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full