Turnaj mistryň: Známe poslední semifinalistku

Zdroj fotky: Getty Images

Po včerejším programu se definitivně rozhodlo o všech postupujících hráčkách ze skupiny. Diváci mohli sledovat zápasy Badosy proti Swiatek a Sakkari se Sabalenkou. Právě v tom posledním se rozhodovalo o poslední semifinalistce. To, která tenistka se nakonec dostala mezi poslední čtyři nejlepší se dozvíte v novém článku.

Swiatek končí sezónu vítězstvím

Jako první se na kurt dostala Paula Badosa, která včera slavila své 24. narozeniny, a Iga Swiatek. Španělka měla již před zápasem jistý postup ze skupiny, zatímco Polka usilovala o první výhru na turnaji. Jediné vzájemné utkání tenistky odehrály letos na olympiádě v Tokiu, kde ve dvou setech zvítězila Badosa.

Obě tenistky si na začátku první sady prohrály podání. Set ale pokračoval vyrovnaně. V deváté hře musela Badosa odvracet jeden setball, což se jí povedlo. V další hře na podání si Španělka servis prohrála a Iga po využití třetího setballu první sadu vyhrála 7-5. Ve druhém setu se Paula dostala do vedení 3-1. Dokázala navýšit na 4-2, ale následně přišla o své podání a Swiatek srovnala stav. Zbylé hry zápasu opanovala Polka a utkání vyhrála poměrem 7-5, 6-4. Přidala tak první výhru na Turnaji mistryň a sezónu zakončila vítězstvím.

"Věděla jsem, že to dnes budu těžký zápas, protože proti Paule jsem letos hrála v Tokiu a tam jsem prohrála. Jsem ráda, že jsem dnes vyhrála. Ale i tak přeji Paule všechno nejlepší k dnešním narozeninám. Celkově jsem si své 1. Masters užila. Byla to pro mě nová a cenná zkušenost. Atmosféra i zdejší prostředí bylo moc příjemné,” pochvalovala si Polka i přes vyřazení ve skupině atmosféru turnaje.

Badosa se teď už může plné soustředit na semifinálové utkání proti krajance Garbiñe Muguruze. “To, že se v semifinále utkají dvě Španělky, je úžasné. Mým idolem byla vždy Maria Sharapova, ale vyrůstala jsem na Garbini Muguruze. Je pro mě ctí, že si proti ní zítra zahraji."

Poslední semifinalistkou je Sakkari

Poslední utkání skupiny Chicén Itzá obstarala první nasazená Aryna Sabalenka a Maria Sakkari. Tenistky se před tímto zápasem utkaly již pětkrát. Z toho čtyři zápasy vyhrála Aryna Sabalenka.

Banner web_karta

Na začátku zápasu si obě tenistky prohrály svá podání. Následně do stavu 4-3 pro Sabalenku utkání probíhalo vyrovnaně. V osmé hře Běloruska opět prolomila podání Řekyně a dostala se do vedení 5-3. Sakkari si ale ztracené podání vzala zpátky a dokázala srovnat i když čelila jednomu setballu soupeřky. První set nakonec dospěl do tiebreaku, který dokázala vyhrát Řekyně poměrem 7-1. Stejně jako v prvním setu se Sabalenka dostala do vedení 5-3. Za tohoto stavu nevyužila dva setbally a druhá sada také dospěla do tiebreaku. Ten opanovala Sabalenka poměrem 8-6 po využití čtvrtého setballu. Do třetího setu lépe vstoupila Běloruska, která se dostala do vedení 3-1. Od tohoto stavu ale nedokázala získat další hru. Sakkari vyhrála zbylých 5 her a zápas vyhrála po setech 7-6, 6-7, 6-3. Zajistila si tak postup do semifinále.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi

Nejnovější komentáře

Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full