Turnaj mistryň: Známe první letošní semifinalistku

Zdroj fotky: Getty Images

Včerejší program na Turnaji mistryň v mexické Guadalajaře obstarala již podruhé skupina Teotihuacán. V akci byly obě české tenistky. Karolína Plíšková se utkala s Anett Kontaveit a Barbora Krejčíková s Garbine Muguruzou. V prvním zmíněném zápase se bojovalo o postup do semifinále. Kdo se nakonec stal první semifinalistkou a kdo má stále šanci na postup se dozvíte v novém článku.

Na Kontaveit nestačila ani Plíšková 

Na úvod včerejšího programu v mexické Guadalajaře se utkala Anett Kontaveit a Karolína Plíšková. Obě tenistky zvládly své první zápasy a hrálo se tedy o přímý postup do semifinále Turnaje mistryň. Favoritkou zápasu byla díky své aktuální formě Estonka. Všechna předchozí utkání ale vyhrála Karolína. Tentokrát se karty obrátily. 

Zápas byl hned od začátku vyrovnaný. Obě tenistky si držely svá podání a o osudu prvního setu rozhodla jedna ztráta servisu. Bohužel to byla Plíšková, která o něj v poslední hře prvního setu přišla a Kontaveit úvodní sadu vyhrála poměrem 6-4. Zisk prvního setu dodal Estonce sebevědomí a po zbytek zápasu dominovala. Druhý set opanovala poměrem 6-0 a zajistila si tak postup do semifinále. Plíšková o místo mezi nejlepšími čtyřmi zabojuje proti Barboře Krejčíkové. 

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Příspěvek sdílený Tiebreak Tennis (@tiebreak__tennis)

"Věděla jsem, že to dnes nebude jednoduché utkání. Karolína je velmi dobrá hráčka, jedna z nejlepších na světě. Jsem moc ráda, že jsem to dnes zvládla a postoupila do semifinále," neskrývala Estonka radost po postupu a vyjádřila respekt k české hráčce. 

Banner web_karta

Ke svému výkonu se vyjádřila i Karolína Plíšková. "Rozhodl poslední gem prvního setu, ten byl totálně nešťastný. Po prvním setu jsem ani nebyla zlomená, ale Anett hrála výborně, nedala mi moc šanci. Jde vidět, že si věří a že hraje dobře. Její podání není nejrychlejší, ale dobře ho umísťuje a špatně se čte. Má kvalitní i druhý servis, takže tam není moc prostor do toho chodit. Měla jsem tam pár úplně nepovedených úderů, které jsem netrefila, což se mi s Garbine skoro nestalo. Míčky letí podobně, ale odskoky jsou o hodně vyšší, když je teplo. Kurt podle mě není úplně rovný."

Krejčíková nedokázala vyhrát dobře rozehraný zápas 

Večerní program obstarala Garbine Muguruza a Barbora Krejčíková. Hráčky se letos potkaly již počtvrté. V předchozích zápasech dokázala jednou zvítězit Španělka a dvakrát Češka. I tentokrát bylo utkání vyrovnané a napínavé. Pro diváky v Mexiku určitě skvělá podívaná. 

Hned na úvod si ani jedna z tenistek neudržela podání. Od páté hry na kurtu po zbytek setu dominovala Krejčíková a první set vyhrála poměrem 6-2. Ve druhém setu se Muguruza dostala do vedení 4-1. Krejčíková si dokázala ztracené podání vzít zpět a snížila na 4-3. Vzápětí ale o podání opět přišla a Španělka vyhrála poměrem 6-3 a o vítězce musel rozhodovat třetí set. O jeho osudu rozhodla třetí hra, kdy Češka po napínavém gamu přišla o podání. Po zbytek zápasu Muguruza o podání nepřišla a zápas nakonec vyhrála po setech 2-6, 6-3, 6-4. Krejčíková sice prohrála i druhý zápas, ale stále má šanci na postup. Musela by ale porazit Karolínu Plíškovou ve dvou setech a Kontaveit by musela zvítězit nad Muguruzou také bez ztráty setu. 

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Tiebreak Tennis (@tiebreak__tennis)

"Byl to dnes velmi těžký zápas. Já jsem nezačala dobře, dělala jsem hodně chyb. Ale chci poděkovat divákům, protože ve druhém setu mi velmi pomohli a i díky tomu se mi povedlo zvednout úroveň své hry. Atmosféra byla opět úžasná. Vítězství si moc vážím a jsem za něj opravdu ráda," radovala se po utkání Španělka.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full