Turnaj v Neapoli je plný bizárů. Špatné kurty, vlhkost či vystěhování hráčů

Zdroj fotky: Twitter / Jose Morgado

Mužská tenisová asociace přinesla náhradu za turnaje v Číně. Místo čtyř čínských podniků se ATP rozhodla uspořádat šest alternativních turnajů. Momentálně se koná turnaj kategorie ATP 250, který hostí Neapol. Není to však žádná sláva.

Itálie se s pořadatelstvím turnaje ATP hodně pere. Organizátoři již v minulém týdnu museli řešit první trable. Kurty, na kterých se měla během uplynulého víkendu odehrát kvalifikace, byly v tak špatně formě, že se musela hledat náhrada. Nakonec se hrálo v různých částech města Neapol.

U kurtů v hlavním areálu bylo zjištěno, že na nich není možné hrát. Organizátoři se rozhodli posunout program a hlavní soutěž turnaje začala až v úterý 18. října. Během pondělka se vyměnily povrchy na kurtech a v úterý se začalo hrát. Jeden kurt však bude připraven až ve středu odpoledne, což je velká komplikace pro natřískaný rozpis.

Další trable se odehrály v zákulisí turnaje. Nicolas Barrientos na svém Twitteru zveřejnil video a dlouhé vlákno o problémech s ubytováním. V průběhu svého zápasu čtyřhry byl totiž vystěhován z hotelového pokoje.

Corentin Moutet si během svého utkání stěžoval, že jeden z kurtů, který se nachází blízko moře, je hodně navlhlý a hrát na něm je nebezpečné. Zápas, který se na tomto kurtu v úterý večer rozehrál, byl přeložen na následující den.

Co se v italském městě ještě stihne do konce týdne stát je ve hvězdách. Nejvýše nasazenými hráči na tomto podniku jsou Pablo Carreño-Busta a Matteo Berrettini. V pavouku pak není žádný český zástupce.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full