Turnaje ATP letos v Číně opět nebudou! Co je příčinou?

Zdroj fotky: Getty Images

Čína od roku 2019 neviděla turnaje ATP a ani nyní se nejlepší tenisté světa v asijské zemi nepředstaví. Důvodem je šíření koronaviru a zpřísnění podmínek v zemi.

Posledním hráčem, který zvedl v Číně nad hlavu trofej z turnaje ATP, byl v říjnu 2019 Daniil Medveděv. Ruský tenista tehdy opanoval tisícovku v Šanghaji.

V roce 2020 byly čínské turnaje kvůli koronavirové pandemii bez náhrady zrušeny. O rok později se asijské podniky opět nekonaly, náhradou však byla podzimní tisícovka v Indian Wells.

Už nyní je jisté, že ani další turnaje, které Čína obvykle pořádá, se letos neodehrají. Jedinou velikou mezinárodní akcí, která se v Číně letos konala, byly olympijské hry. I tehdy však platily velmi tvrdé restrikce pro účastníky a fanoušků se na sportoviště dostalo minimum.

Místo čtyř čínských podniků se ATP rozhodla uspořádat šest alternativních turnajů. Na září a říjen se do programu dostalo hned několik netradičních destinací, které budou hostit turnaje ATP 250. Hráči se vydají do San Diega, Soulu, Tel Avivu, Florencie, Gijónu a Neapole.

„Jako celosvětový sport bohužel i nadále vnímáme dopady pandemie. Mrzí nás zrušení turnajů a přejeme organizátorům i fanouškům jen to nejlepší. Na druhou stranu je neuvěřitelně povzbuzující, že zde máme mnoho nových turnajů. Jsme rádi, že se tato města rozhodla hostit turnaje ATP,“ vzkázal prezident ATP Andrea Gaudenzi v rozhovoru pro Eurosport.

WTA podobný problém řešit nemusí. Ženská tenisová asociace neměla pro letošní rok čínské turnaje vůbec v kalendáři. Rozhodlo se tak před startem probíhající sezony kvůli kauze s Pcheng Šuaj.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full