Udělám vše proto, abych byl světovou jedničkou, vzkazuje Maxime Cressy

Zdroj fotky: Getty Images

Maxime Cressy zažívá povedený rok. Celkem si letos zahrál už tři finále na okruhu ATP, poprvé si zahrál hlavní soutěž grandslamu a získal první skalp hráče z TOP 10. Američan má ale větší ambice. Jeho cílem je stát se světovou jedničkou.

První titul na okruhu ATP 

Letos, jak bylo zmíněno, si Maxime zahrál již tři finále turnajů ATP. To poslední si zahrál v americkém Newportu na Rhodes Islandu. Na rozdíl od dvou předchozích jej dokázal opanovat a získal tak svůj první titul. Letos Cressy plnil roli čtvrtého nasazeného hráče. Cesta k trofeji ale nebyla tak jednoduchá.

Své působení na turnaji odstartoval dvousetovou výhrou ve 2. kole nad Kruegerem. Další zápasy byly čím dál tím těžší. Ve čtvrtfinálovém zápase porazil ve třech setech Steva Johnsona. Tři sety potřeboval i k tomu, aby v semifinále porazil Johna Isnera. Nejvíce potíží mu ale ve finále nadělal Alexander Bublik. S ním prohrával 2:6 a 0:3. Zápas ale zvládl otočit a vyhrál po setech 2:6, 6:3, 7:6.

 

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Příspěvek sdílený Tiebreak Tennis (@tiebreak__tennis)

Turnaj v Newportu dodal Američanovi sebevědomí

V posledních dvou letech se Cressy neuvěřitelně posunul. Nyní je na velmi dobré cestě, aby figuroval mezi nasazenými hráči na US Open. Ambice má ale mnohem větší.

"Vzhledem ke všem neúspěchům, které jsem měl, to bylo trochu šílené. Mám rozhodně pocit, že jsem hodně spadl. Rychle jsem se ale zvedl. Nikdy jsem se nevzdal a zůstal jsem odolný. Být tak rychle blízko TOP 30 je pro mě obrovským znamením, že mám na to být světovou jedničkou. Nemyslím si, že v to někdy přestanu věřit," popsal Americký tenista. 

Zajímavý je také styl hry Maxima. Cressy hraje stylem servis-volej, který hráči praktikovali hlavně v minulosti. Konkrétně do roku 1990. Co Američan o svém stylu hry řekl?

"Mým snem je skutečně znovu udělat styl servis-volej populární a inspirovat mnoho lidí, aby začali takto hrát. V poslední době jsem viděl i jiné hráče takto hrát mnohem víc. Například Rafaela Nadala. Pokud dokážu ovlivnit tenisový svět a udělat z podání a voleje herní styl, který lidi baví a chtějí ho hrát, bude to velké."

Jak velký bude mít podle vás Cressy vliv na tenisový svět? Bude mít také šanci stát se světovou jedničkou?

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full