US Open: Plíšková do semifinále nepostoupila, Raducanu vyřadila Bencic

Zdroj fotky: Getty Images

Známe již všechny tenisty, kteří postoupili do semifinále. Po včerejším programu je jasné, že mezi nejlepší čtyři hráčky postoupily dvě teenagerky. Leylah Fernandez doplnila Emma Raducanu. Končí naopak poslední česká tenistka v pavouku. Postoupil také olympijský vítěz a světová jednička. S kým se hráči utkali, jak zápasy probíhaly, a proti komu nastoupí v boji o finále se dozvíte v novém článku.

Raducanu vyřadila olympijskou medailistku

Aktuálně 150. hráčka světa Emma Raducanu šokovala postupem z kvalifikace do čtvrtfinále. Další a nejvíce překvapivou výhru přidala včera. Na kurtu Arthura Ashe odehrála zápas proti olympijské semifinalistce z Tokia, Belindě Bencic. V úvodu zápasu byla na straně Britky vidět nervozita. Bencic vedla 2-0 a následně 3-1. Od tohoto stavu ale nedokázala získat ani jednu další hru a první set prohrála 3-6. Druhý set byl vyrovnaný do stavu 2-2. Emmě se následně podařilo sebrat Belindě podání a tuto výhodu si už nenechala sebrat. K velkému překvapení zvítězila Raducanu poměrem 6-3, 6-4. Postoupila tak do prvního semifinále na grandslamu. Už teď má jistotu posunu ze 150. pozice na 51. Také nahradí Johannu Kontu v roli britské jedničky. Před Wimbledonem přitom byla až 10. nejlepší Britka žebříčku. Stala se také první kvalifikantkou, která postoupila do semifinále US Open.

Zverev vyhrál šestnáctý zápas v řadě

Do semifinále včera postoupil také loňský finalista Alexander Zverev, který vyhrál už šestnáctý zápas v řadě. Ve čtvrtfinále se utkal s Lloydem Harrisem. Ten mezi nejlepších osm hráčů na grandslamu postoupil poprvé. Nutno ale říct, že Harris byl pro Zvereva vyrovnaným soupeřem. V prvním setu vedl Jihoafričan už 5-3, ale nedokázal dopodávat set do konce a Zverev srovnal stav na 5-5. první set dospěl do tiebreaku, kde Němec odvrátil jeden setball a zkrácenou hru vyhrál poměrem 8-6. O průběhu druhého setu rozhodl jeho začátek, který vyšel lépe Zverevovi. Ten si vytvořil vedení 3-0 a tuto výhodu si nenechal utéct. Německému favoritovi vyšel lépe i začátek setu třetího, kde se dostal do vedení dokonce 4-0 se dvěma breaky. Harris dokázal získat jedno ztracené podání zpět, ale to druhé se mu nepodařilo získat. Zverev zvládl dopodávat zápas a zvítězit ve třech setech 7-6, 6-3, 6-4. Obhajoba loňského finále zatím vychází skvěle.

Sakkari vyřadila na US Open třetí Češku

Poslední česká zástupkyně na US Open, Karolína Plíšková, se ve svém čtvrtfinálovém zápase utkala s Řekyní Marií Sakkari. Ta byla v celém zápase o něco lepší než Plíšková. Sakkari skvěle servírovala a předváděla také neskutečnou hru. O prvním setu rozhodlo jedno ztracené podání Plíškové po stavu 1-1. Tehdy Karolína ztratila servis a Maria se dostala do vedení 2-1. Tuto výhodu si pohlídala a první set vyhrála 6-4. Podobný průběh měl i druhý set. Tam se Sakkari dostala do vedení, když sebrala servis Plíškové a vedla 4-3. Když řecká tenistka servírovala na postup, dostala se sice Plíšková k první shodě na servisu soupeřky, ale bohužel víc nedokázala. Sakkari zvítězila 6-4, 6-4 a postoupila do druhého letošního semifinále na grandslamu a prvního na US Open. Tam se utká s Emmou Raducanu.

Banner web_karta

Djokovic opět postupuje ve čtyřech setech

Posledním semifinalistou turnaje se stal Novak Djokovic. Světová jednička se včera utkala s Mattem Berrettinim. Pro hráče to bylo již třetí letošní utkání na grandslamu. Všechna přitom vyhrál Djokovic. I tentokrát ztratil Novak úvodní sadu. Její průběh byl vyrovnaný až do stavu 5-5. Tehdy Djokovic přišel o podání a Berrettini set vyhrál poměrem 7-5. Od tohoto okamžiku byl ale na kurtu lepším hráčem Novak. Ve druhé a třetí sadě zvítězil 6-2, 6-2. Čtvrtý set začal také lépe dvacetinásobný grandslamový vítěz. Hned se dostal do vedení 3-0 a o tento náskok už nepřišel. Zvítězil ve čtyřech setech 5-7, 6-2, 6-2, 6-3 a i na posledním grandslamu sezóny postoupil do semifinále. V něm se utká s Alexandrem Zverevem, který jej porazil na olympiádě.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full