US Open: Raducanu dále předvádí skvělý tenis, končí Andreescu

Známe kompletní čtvrtfinálové složení letošního US Open. Mezi postupujícími ze včerejšího programu najdeme tenisty z první světové desítky, dvacítky, ale i jednu kvalifikantku. Postoupila také Karolína Plíšková, která v českém zastoupení doplní Barboru Krejčíkovou. Kteří další hráči postoupili se dozvíte v novém článku.

Odplata za titul z Adelaide

Jako první se včera na kurtu představily Belinda Bencic a Iga Swiatek. Jednalo se o druhé vzájemné utkání, přičemž to první se odehrálo na začátku letošního roku, kdy Iga jasně zvítězila ve finále turnaje v Adelaide 6-2, 6-2. Tentokrát byl zápas o hodně více vyrovnaný. První set dospěl do tiebreaku. Trvalo velmi dlouho než jsme poznali jeho vítězku. Bencic v něm odvrátila čtyři setbally Polky a sama využila až pátý setball a zvítězila 14-12. Ve druhé sadě rozhodlo jen jedno ztracené podání Swiatek a Bencic tak vyhrála 7-6, 6-3.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Tiebreak Tennis (@tiebreak__tennis)

Zverev přehrál Sinnera

Dalším zajímavým zápasem byl určitě ten mezi Alexandrem Zverevem a Jannikem Sinnerem. Zápas byl také poměrně vyrovnaný. Jednalo se o druhé utkání těchto hráčů na grandslamu. Minulý rok na Roland Garros zvítězil Sinner. Včera v prvních dvou setech zvítězil olympijský medailista, který je získal poměrem 6-4. Třetí set byl v koncovce napínavější. Zverev odvrátil 5 setballů Jannika a využil první matchball, který se mu nabídl. Zvítězil ve třech setech 6-4, 6-4 a 7-6.

První grandslamové čtvrtfinále pro Harrise

Soupeřem Zvereva bude překvapivý čtvrtfinalista Lloyd Harris. Ten otočil zápas proti Reillymu Opelkovi. V tiebreaku prvního setu nevyužil Jihoafričan setball a nakonec jej dokázal vyhrát Opelka. Ve zbytku zápasu byl ale lepší Harris. Ten vyhrál zbylé tři sety poměrem 6-4, 6-1, 6-3 a postoupil do prvního grandslamového čtvrtfinále.

Raducanu překvapila další favoritku

Další překvapivou čtvrtfinalistkou je osmnáctiletá Emma Raducanu. Britská kvalifikantka od Wimbledonu rychle stoupá žebříčkem a ukazuje nám, že v budoucnu s ní musíme počítat na vyšších místech. Včera si vyšlápla na přemožitelku Ashleigh Barty. Se Shelby Rogers ztratila pouhé tři hry (výhra 6-2, 6-1) a na kurtu Arthura Ashe postoupila za hodinu a sedm minut do čtvrtfinále. V něm se utká s olympijskou medailistkou Belindou Bencic.

Třetí čtvrtfinále pro Berrettiniho

Do svého třetího letošního čtvrtfinále na grandslamu postoupil Matteo Berrettini, který včera porazil kvalifikanta Oscara Otteho. I tentokrát musel Ital do čtyř setů. První set vyhrál 6-4, ale ten druhý opanoval Němec poměrem 6-3. Zbylé dva sety vyhrál favorit zápasu 6-3, 6-2. Ve čtvrtfinále se utká s Novakem Djokovicem. Bude to jejich třetí letošní utkání na grandslamu. Ty dvě předchozí vyhrál Djokovic.

Djokovic postoupil ve čtyřech setech

Světová jednička dnes opět musela do čtyř setů. Jeho soupeř Jenson Brooksby vyhrál překvapivě ten první 6-1. Americký tenista ale nedokázal ve zbylých setech předvést stejný výkon a Djokovic je vyhrál 6-3, 6-3, 6-2. Drží tak letošní neporazitelnost na turnajích velké čtyřky.

Plíšková ve čtvrtfinále doplní Krejčíkovou

Karolína Plíšková postoupila do svého čtvrtého čtvrtfinále na US Open. Ve včerejším zápase oplatila letošní porážku z Madridu Anastasii Pavlyuchenkové. V prvním vyrovnaném setu zvítězila Plíšková po využití třetího setballu 7-5. Na začátku druhého si hráčky prohodily podání a poté pokračovaly ve vyrovnaném zápase. Karolína pak ještě jednou prorazila podání Rusky a zvítězila ve druhém setu 6-4. Česko tak bude mít ve čtvrtfinále dvě zástupkyně.

Banner web_karta

Končí vítězka z roku 2019

Jako poslední se odehrál zápas mezi Marií Sakkari a Biancou Andreescu. Zápas to byl velmi napínavý a dlouhý. První set vyhrála v tiebreaku Kanaďanka. Stejným poměrem vyhrála druhý set Sakkari. Na začátku třetího setu vedla Andreescu 2-0. Řecká bojovnice se ale nevzdala, průběh třetího setu otočila ve svůj prospěch a vyhrála 6-3. Ve svém druhém karierním čtvrtfinále narazí na Karolínu Plíškovou.