US Open: Raducanu vyhrála titul a přepsala historii

Zdroj fotky: Getty Images

New York poznal novou grandslamovou šampionku. Stala se jí osmnáctiletá Britka Emma Raducanu. Ta jako první hráčka v historii prošla z kvalifikace až k titulu. Ve finále porazila o dva měsíce starší Leylah Fernandez z Kanady. Jak zápas probíhal a jaké statistiky dokázala Britka pokořit se dozvíte v novém článku.

Včerejší finále začalo ve 22 hodin večer. Tenistky se utkaly na hlavním okruhu poprvé v kariéře. Jediné utkání proti sobě odehrály ve druhém kole juniorského Wimbledonu v roce 2018. Tehdy zvítězila Emma, která i tentokrát byla favoritkou.

Do zápasu vstoupila lépe britská tenistka, která se hned na začátku dostala do vedení 2-0. Break potvrdit nedokázala a Leylah srovnala stav prvního setu na 2-2. Utkání pak bylo vyrovnané a hráčky si držely podání. V poslední hře za stavu 5-4 pro Raducanu přišla Fernandez o podání a Britka vyhrála první set 6-4.Druhý set započala lépe Kanaďanka, která na jeho začátku sebrala Emmě podání a vedla 2-1. Tuto výhodu si ale nedokázala udržet. Raducanu si v další hře dokázala vzít ztracené podání zpátky a srovnat stav na 2-2. Dál dokázala vyhrát následující 3 hry a dostala se do vedení 5-2. Za tohoto stavu při podání Fernandez si Emma dokázala vypracovat dva matchbally, ale neproměnila je. Leylah si své podání udržela a snížila na 3-5 z jejího pohledu. Britská tenistka šla následně podávat na vítězství v zápase. V poslední hře ale musela odvracet dva breakbally. Před ovrácením prvního si ale musela vzít pauzu na ošetření. Při jednom z přebíhaných úderů si poranila koleno, ze kterého jí začala téct krev a nemohla kvůli tomu několik minut hrát. Po ošetření odvrátila první breakball a následně i ten druhý. Sama se pak dostala ke třetímu matchballu, který už dokázala proměnit. Emma Raducanu se stala vítězkou US Open po výhře 6-4, 6-3.

Titul z US Open vynese Emmu o 127. příček výše v žebříčku. Ze 150. místa, kterém zatím figuruje, se posune na 23. pozici a poprvé se dostane do TOP 100. Její soupeřka Leylah Fernandez se posune na 27. pozici v žebříčku. Raducanu předváděla neskutečné výkony po celý průběh turnaje. Ani v jednom zápase (včetně kvalifikace) nemusela hrát na tři sety a ani jednou nehrála tiebreak.

Na sociálních sítích Emma obdržela gratulace od největších hvězd z tenisového světa. Pogratuloval jí například Nick Kyrgios, Simona Halep, Andy Roddick, Sloane Stephens, nebo Johanna Konta, kterou Emma vystřídala v roli britské jedničky.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full