V čínském Nanchangu dojde k českému finále

Zdroj fotky: Getty Images

Marie Bouzková potvrdila roli favoritky a na čínském turnaji WTA 250 v Nanchangu postoupila do finále, poté co porazila o šest let mladší hráčku. Její soupeřkou se stala Kateřina Siniaková, která Kanaďance vrátila porážku z boje o titul v Hongkongu.

První finalistka 

Aktuálně 29. hráčka světa, Marie Bouzková, porazila při své cestě do finále bez ztráty setu nejdříve Kathinku von Deichmann z Lichtenštejnska a poté Rusku Aminu Anshbu. Ve čtvrtfinále vyřadila po hodině a 28 minutách Kolumbijku Camilu Osorio 6:0, 6:4. Jako další čekala na Bouzkovou o šest let mladší soupeřka Ruska Diana Shnaider. Zisk prvního semifinálové setu musel rozhodnout až tiebreak, ve kterém ztratila ruská hráčka o jedno podání více než česká, což dostalo Marii do vedení 1-0. Druhý set přinesl opět ztráty na obou stranách, ale tentokrát zůstala Marie Bouzková klidnější. Jelikož Diana začala více chybovat, a tak jí Češka sebrala čtyři servisy. Po výsledku 7:6, 6:2 postoupila Bouzková do pátého finále v její kariéře.

"Dnes jsem hrála ještě lépe než včera. Byl to obrovský boj, dlouho jsem byla pozadu, v podstatě celý první set. Ona trefovala spoustu winnerů a já se hlavně snažila držet své hry. Nějak jsem to otočila a jsem moc šťastná, že jsem ve finále," řekla Bouzková.

Odplata za Hongkong

Proti Marii Bouzkové se postaví přemožitelka Leylah Fernandez, Kateřina Siniaková. Rodačka z Hradce Králové vrátila Kanaďance porážku z Hongkongu a zahraje si třetí letošní finále. Navíc je to její druhé během dvou týdnů. Do singlového finále postoupila po výhrách nad Číňankou Yuhan Wang a Francouzkou Varvarou Grachevou. Do semifinále se dostala díky postupu bez boje, který jí umožnila Němka Laura Siegemund. Aby si Siniaková mohla zahrát desáté finále ve svojí kariéře, tak musela porazit Leylu Fernandez. V prvním setu vedla Češka už 4:1, ale Kanaďanka dokázala srovnat na 4:4. V dalších třech gamech přišla ztracená podání obou hráček, a následnou hru získala Siniaková, která vedla 1-0. I druhá sada nabídla několik ztracených servisů, avšak šedesátá hráčka světa nakonec zápas ukončila po dvou hodinách a 8 minutách.

"Bylo to těžké. Hrály jsme spolu minulý týden, ale tady jsou jiné podmínky a já se toho snažila využít. Jsem opravdu nadšená, že jsem znovu ve finále," řekla Siniaková.

Finále obou českých hráček v čínském Nanchangu nás čeká už zítra od 10:30 hodin.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full