V létě se zase vidíme, Barbora Strýcová hlásí návrat na okruh

Zdroj fotky: Getty Images

Vítězka Wimbledonu a bývalá světová jednička ve čtyřhře Barbora Strýcová kvůli těhotenství ukončila kariéru. Před svými fanoušky si ale chce ještě jednou zahrát a rozloučit se. Návratu se dočkáme již tento rok.

Kariéru ukončila kvůli těhotenství 

Na začátku roku 2021 museli před Australian Open všichni tenisté podstoupit dvoutýdenní karanténu. Mezi nimi byla i Barbora Strýcová, která se během izolace dozvěděla radostnou zprávu. Zjistila, že čeká dítě se svým přítelem Petrem Matějčkem. V květnu téhož roku uspořádala tiskovou konferenci. Právě tam oznámila, že kvůli těhotenství ukončuje kariéru. Už tehdy ale věděla, že si ještě jednou bude chtít zahrát před fanoušky.

"Chtěla bych se vrátit a zahrát si ještě jeden zápas před diváky. Chci zase pocítit tu energii z publika a klubu. Je mi jedno jestli to bude opravdový zápas nebo exhibice. Hlavně ať u toho jsou fanoušci."

Na kterém turnaji se Češka představí? 

Barbora Strýcová si včera na Spartě zatrénovala po boku Petry Kvitové. Dnes fanouškům poskytla první informace týkající se jejího návratu. Na instagramu zveřejnila video s popiskem: "V létě se zase (na chvíli) vidíme na kurtech."

Bývalá světová jednička zatím neprozradila, kde si zahraje. Rozlučky bychom se s největší pravděpodobností mohli dočkat ve Wimbledonu. Na nejslavnějším turnaji světa totiž zažila svůj největší úspěch singlové i deblové kariéry. Před čtyřmi lety si tam zahrála své jediné singlové grandslamové semifinále a ve čtyřhře turnaj vyhrála. Další možností je také Prague Open, kde by se rozloučila hlavně s českými fanoušky.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full