Plný dům! Fanoušci dnes vzali Ostravar Arénu útokem

Zdroj fotky: Václav Dobeš

Další den AGEL Open přinesl vyprodanou arénu a skvělou atmosféru. V akci byly hned tři Češky. Plno polských fanoušků však mělo jasný cíl a tím byla světová jednička Iga Swiatek. Jak si hráčky vedly a kdo postoupil do semifinále?

Krejčíková čelila americkému talentu

Barbora Krejčíková měla za soupeřku objev turnaje Alyciu Parks z Ameriky, která ostravské publikum nadchla především svým drtivým servisem, který létal okolo 190 km/h. První set byl velice vyrovnaný a musel ho rozhodnout až tiebreak, ve kterém byla tou šťastnější po odvrácení setballu Krejčíková.

Druhý set začal skvěle pro českou hráčku a rychle vedla 2:0, nicméně Parks se nevzdala a ihned si ztracený servis vzala zpět. V tu chvíli přišlo na řadu ošetření levé nohy Američanky. Byla to taktická hra, či šlo opravdu o zranění? To ví pouze Alycia sama. Ani to však nepomohlo. Češka tak vyhrála poměrem 2:0 na sety a je z toho tak další semifinále, již druhé za dva týdny.

„Jazda Iga,“ znělo po celé hale

Světová jednička Iga Swiatek narazila ve čtvrtfinále na úspěšnou kvalifikantku a překvapení turnaje Caty McNally. Polská hráčka se musela cítit jako doma, když ji povzbuzovala prakticky celá hala. Polští fanoušci byli skvělí a Swiatek to jistě pociťovala. McNally ale byla více než rovnocennou soupeřkou a v prvním setu dokonce vedla 3:2 s breakem. V ten moment ale Swiatek ukázala, proč je světovou jedničkou. Celý set dokázala otočit ve svůj prospěch a vyhrála 6:4.

Druhá sada byla znovu velice vyrovnaná. Šťastný konec to byl opět pro polskou hráčku. Ta se hned na začátku dostala do vedení 3:0. Američanka se ale nenechala zastrašit a ztrátu dohnala. Zápas se světové jedničce opět podařilo ukončit na podání soupeřky. Vyhrála 6:4, 6:4 a stala se druhou semifinalistkou.

Kvitová padla v souboji wimbledonských šampionek

Třetí čtvrtfinále divákům nabídlo zápas dvou wimbledonských vítězek. Letošní šampionka Elena Rybakina se utkala s Petrou Kvitovou. Zápas byl velice vyrovnaný. První sada nabídla každé hráčce několik breakballových šancí. Ani jedna je ale nevyužila a musel rozhodnout tiebreak. Tam Kvitová nevyužila vedení 4-2 a nakonec jej ztratila.

Od té doby tahala za kratší konec. Rybakina na českou tenistku tlačila od samého začátku druhého setu. Po několika dalších nevyužitých breakballech se na Kazašku nakonec usmálo štěstí a podání Kvitové prolomila. Utkání zakončila Rybakina esem a vyhrála 7-6, 6-4.

Semifinále zatím nevybojovala ani Martincová

Tereza Martincová ve čtvrtfinále v Ostravě čelila rozjeté Ekaterině Alexandrove. Vítězka nedávného turnaje v Soulu vstoupila do zápasu suverénně. Česká tenistka si udržela první podání. Následně ale prohrála šest her v řadě a s nimi i první set.