V Ostravě se rodí nová hvězda

Zdroj fotky: Václav Dobeš

Další den na turnaji v Ostravě je za námi a o překvapivé výsledky nebyla nouze. Vidět jsme mohli skvěle hrající Američanky, finalistku z minulého roku či dvě Češky. Kdo se radoval z postupu do čtvrtfinále?

Alycia Parks pokračuje ve skvělém tažení

Hned první zápas dnešního dne přinesl skvělou podívanou. Na kurt nastoupila loňská finalistka Maria Sakkari a kvalifikantka Alycia Parks. Obě hráčky předváděly tenis na vysoké úrovni a o prvním setu rozhodla až jedenáctá hra, kdy Řekyně prolomila podání mladé Američanky.

Druhá sada probíhala podobně jako ta předchozí. O podání jako první přišla Sakkari. To ji stálo set a o vítězce musela rozhodnout třetí sada. Parks si hodně pomáhala svým podáním, které je její velkou zbraní. Od prvního setu jej ani jednou neztratila, a nakonec vyhrála po setech 5-7, 7-5, 7-5. Získala první vítězství nad hráčkou z TOP 10.

Muchová se s turnajem loučí

Velice hratelný los měla v osmifinále Karolína Muchová a mohla tak již před zápasem pomýšlet na čtvrtfinále se světovou jedničkou Igou Swiatek. To se však nevyplácí a její soupeřka Caty McNally z Ameriky předvedla skvělý výkon.

První set se, bohužel pro českou hráčku, odehrával na jednu branku a vypadalo to, že je na kurtě pouze Američanka. Ta měla notnou dávku štěstí, nicméně si za prvním setem velice tvrdě šla, a to se vyplatilo. Ve druhé sadě se Muchová zvedla a vypadalo to, že se nadechuje k obratu, druhé dějství tak brala poměrem 6:3. Třetí set začal pro Muchovou velice dobře, soupeřce vzala ihned podání. To ale bylo vše, na co se Češka zmohla, jelikož Američanka uhrála šest her v řadě a radovala se tak z postupu do čtvrtfinále.

Tahákem dne měl být souboj Barbory Krejčíkové s Belindou Bencic. Švýcarka však do zápasu nenastoupila kvůli zranění. Krejčíková tak hladce proplula mezi nejlepších osm hráček turnaje, kde jí bude čekat Alycia Parks.

Obhájkyně titulu se loučí v druhém kole

Favoritka na titul a obhájkyně loňského prvenství Anett Kontaveit čelila v zápase druhého kola domácí hráčce Tereze Martincové. Češka hraje s mírnými bolestmi kolene, avšak to není vůbec znát a jak v prvním kole proti Teichmann, tak dnes proti Kontaveit předváděla skvělé výkony.

Tereza v zápase rychle vedla 3:0, Estonka však čtyřmi hry v řadě dokázala zápas překlonit na svoji stranu. Nakonec celý set došel až do tiebreaku, kde byla tou šťastnější Martincová. Kontaveit si o pauze vyžádala ošetření zad. Na toto zranění také zápas za stavu 1:0 ve druhém setu skrečovala.

Diváci v Ostravě tak na zápasy dnes měli poměrně velikou smůlu, jelikož neviděli jeden celý zápas a také jeden nebo dva sety dalšího zápasu. Nicméně i tak to byla znovu skvělá podívaná.

Byli jste se již podívat v Ostravě osobně? Který zápas se vám líbil nejvíce? Budeme rádi, pokud si také poslechnete naše podcasty.