V Prostějově se zrodilo velké překvapení

Rozběhl se nám challenger hraný v Prostějově. Moneta Czech Open má za sebou první kola a právě tam, ihned zpočátku turnaje, vypadla nasazená jednička Pablo Andujar ze Španělska. Bohužel pro české fanoušky vypadla také obrovská naděje v podobě Jiřího Lehečky, který obhajoval semifinále z minulého roku.

V prostějově také bývalá hvězda TOP 40

Andrey Kuznetsov hrál minulý týden na challengeru v Bratislavě a skončil tam ve čtvrtfinále: „Byl to dobrý turnaj, i když si myslím, že jsem mohl dosáhnout lepšího výsledku. Především ve čtvrtfinále s Kližanem to bylo o pár míčkách. Jsem velice rád, že jsem mohl porazit dva skvělé soupeře.“ V prvním kole narazil na Jelle Selse, který se do hlavní soutěže probojoval jako šťastný poražený. Andrey zápas zvládl a v prvním setu nadělil soupeři dokonce kanára: „Mojí taktikou je hrát vždy agresivně a snažím se diktovat tempo hry. Především v tomto zápase jsem se snažil hrát soupeři do backhandu a byl jsem připraven z jeho strany na hodně vyhozených míčů“. Kuznetsov je na každém turnaji velkým favoritem minimálně na postup do čtvrtfinálových bojů: „Myslím, že teď hraji velice dobře a doufám, že budu schopen předvést dobrý tenis v každém zápase. Pokud se mi to povede, mám šance proti každému soupeři“. Andrey Kuznetsov je bývalá světová 39. a má tedy zkušeností na rozdávání a je tedy čest mít zde v Česku takového hráče: „Je to velmi pěkný turnaj. Líbí se mi, že je vše blízko a netrávím čas mimo tenisový areál. Také se mi velice líbí úžasná organizace turnaje“.

První nasazený končí v prvním kole

Pablo Andujar, hvězda prostějovského challengeru, který v nedávné době vyřadil na okruhu ATP například Rogera Federera či Dominica Thiema, vypadl ihned v prvním kole na raketě Yosuke Watanukiho, který předvedl úžasnou otočku. Předváděl především skvělou hru na svém servisu a ve výměnách diktoval tempo hry svou agresivní hrou. Bohužel pro české fanoušky vypadl Jiří Lehečka, který v každém setu podával na vítězství, bohužel situaci nezvládl a v obou setech prohrál v koncovce 7:5 a 7:5.

Další favorité nezaváhali a mohou se radovat z postupu do dalšího kola. Mezi tyto hráče patří například Sebastian Baez, Federico Coria či Alex Molčan.

Radost fanouškům na prostějovském centrálním kurtu udělal také Jiří Veselý, který je nyní největším favoritem na vítězství v celém turnaji.

Zítra (16. 6. 2021) nás čekají osmifinálová klání a uvidíme tak všechny zápasy druhého kola v jeden den a tím také ty největší hvězdy Moneta Czech Open.

Určitě nás také sledujte na FacebookuInstagramu, ať Vám nic neuteče.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full