Vamos Argentina, tenisté gratulují čerstvým mistrům světa ve fotbale

Getty Images

Dnešní finále mistrovství světa ve fotbale ovládla Argentina. Ta v napínavém souboji porazila Francii a Lionel Messi se tak dočkal titulu mistra světa. Gratulace dorazily i z tenisového světa. Kteří z hráčů argentinskému týmu poslali vzkaz?

Tenisový svět gratuluje mistrům světa

Finále mistrovství světa v Kataru přineslo opravdové drama a skvělou reklamu na fotbal. Argentina byla od začátku lepším týmem. Vedla 2:0, ale Francie srovnala stav a i po prodloužení musely rozhodovat penalty. Ty lépe zvládli Jihoameričané a mohli tak slavit první titul mistrů světa od roku 1986. Lionel Messi se navíc při své poslední účasti na tomto turnaji dočkal prvního titulu mistra světa.

Reakce na výhru Argentiny na sebe nenechaly dlouho čekat. S gratulacemi přispěchali i tenisté. Mezi nimi se objevily zprávy například od Igy Swiatek, Stefanose Tsitsipase, Denise Shapovalova, Ons Jabuer či Andyho Murrayho.

Vzkaz Messimu poslal i Roger Federer. "Pohádkový příběh. Leo, znovu jsi připomněl, jak skvělý sportovec jsi. Bylo mi ctí sledovat tě hrát. Gratuluji tobě i celému týmu." Serena Williams naopak na svém twitterovém účtu vyjádřila emoce, které během zápasu prožívala. "Pokud teď dostanu infarkt, je to proto, že se dívám na finále mistrovství světa," napsala.

Výhru Argentiny pochopitelně nejvíce prožívali argentinští tenisté. Juan Martín del Potro a Diego Schwartzman na instagramu sdíleli fotky s gratulacemi svým týmům. Emoce obou hráčů fanoušci mohli vidět i na stories.

Znamená výhra Argentiny návrat del Potra? 

Jak už jsem zmínil, jedním z největších fanoušků argentinského týmu je bezpochyby momentálně bývalý tenista Juan Martín del Potro. Ten svůj tým podporoval po celou dobu konání mistrovství světa, a to i na sociálních sítích. Jeden z fanoušků toho využil a bývalému vítězi US Open položil zajímavou otázku.

"Delpo, pokud vyhraje šampionát Argentina, zahrajete si příští rok US Open?" O návratu jednoho z nejlepších argentinských tenistů se spekulovalo již dlouho, a to i po jeho letošním ukončení kariéry. Fanoušek se dokonce dočkal odpovědi. "Udělám pro to vše," odpověděl del Potro. Argentina dnes ovládla finále. Co myslíte, splní Juan svůj slib?

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full