Van Rijthoven odvrátil sedm mečbolů a slaví postup

Zdroj fotky: Getty Images

Kometa travnaté sezony Tim van Rijthoven se na první vítězství na americkém grandslamu v kariéře pořádně nadřel. Po necelých čtyřech hodinách slavil postup do druhého kola. Hotovo však už mohlo být mnohem dříve.

Nizozemský talent se fanouškům bílého sportu vryl do paměti díky skvělým výkonům během travnaté části sezony. Na domácí turnaj, který se konal ve městě 's-Hertogenbosch, dostal divokou kartu. Probojoval se například přes Fritze, Augera-Aliassimeho či Medveděva až pro první titul z okruhu ATP.

Následně dostal divokou kartu na Wimbledon, kde jeho spanilou jízdu zastavil ve čtvrtém kole až Novak Djokovič.

Aktuálně si užívá první účast na US Open. A v prvním kole mu pořádně zatopil Čang Č’-čen, který měl pětadvacetiletého Nizozemce na lopatě. Čínský tenista vedl už 2:0 a 6:5, během podání van Rijthovena se propracoval ke třem mečbolům, ale nevyužil je, a tak utkání mířilo do tiebreaku.

Ve zkrácené hře Číňan vedl už 5:1, a nic nenasvědčovalo tomu, že by už utkání nezvládl dotáhnout do konce. Prohrál však několik míčků v řadě, ale i tak se propracoval k dalším čtyřem mečbolům. Pětadacetiletý soupeř je však dokázal všechny odvrátit a sám tiebreak ovládl poměrem 11:9.

Následující sety byly v režii mladého nizozemského tenisty. Van Rijthoven si připsal cenné první vítězství v hlavní soutěži US Open, čínského soupeře nakonec porazil poměrem 3:6, 6:7, 7:6, 6:1 a 6:4.

Příštím soupeřem rodáka z Roosendaalu bude Casper Ruud, který si poradil s Kylem Edmundem.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full