Včera jsem naprosto ztratila nervy, Victoria Azarenka zkritizovala WTA za špatnou organizaci

Zdroj fotky: Getty Images

Bývalá světová jednička Victoria Azarenka vyjádřila zklamání na tiskové konferenci v Cincinnati ze špatného plánování WTA, které dává nejistotu jak hráčům, tak i fanouškům. Běloruska není jediná, která v poslední době zažila špatnou organizaci na okruhu.

Špatná organizace WTA rozhněvala bývalou světovou jedničku 

Victoria Azarenka odstartovala letošní pouť v Cincinnati výhrou nad Barborou Krejčíkovou. Češku porazila po setech 6-3, 7-5 a postoupila do druhého kola. To měla odehrát hned následující den. Běloruska ale ani před půlnocí nevěděla, v kolik hodin má ke svému druhému utkání nastoupit.

"Tohle je jediný sport na světě, u kterého nevíte, kdy budete hrát. Včera bylo jedenáct hodin večer a já nevěděla, kdy budu hrát. To je nepřijatelné v jakékoli podobě," prozradila Azarenka po svém úvodním zápase v Cincinnati.

Azarenka je dlouholetou členkou Rady hráček WTA a pravidelně se snaží, aby byly provedeny určité změny. Navrhovala zavedení dvanáctibodového tiebreaku místo třetího setu. Dále také využívání bočních kurtů namísto čekání na konec zápasů na centrálních dvorcích. Tyto nápady však zůstávají nevyslyšeny.

"Včera jsem naprosto ztratila nervy, protože v Hráčské radě velmi tvrdě pracujeme a já se cítila tak frustrovaná. Jako bych nic nezměnila. Naopak jsem tomu věnovala hodně času a úsilí. Snažím se být rozumná, dělat kompromisy a vytvářet nápady. Postupujeme tím nejpomalejším tempem, abychom věci dotáhli do konce. V zákulisí se na některých věcech pracuje, ale je čas udělat něco konkrétního."

Konec zápasu ve tři hodiny ráno? 

Jednu ze situací špatné organizace zažila Elena Rybakina v Montrealu. Wimbledonská vítězka kvůli dešti nastoupila ke svému čtvrtfinálovému zápasu s Dariou Kasatkinou až kolem jedenácté večer. Utkání trvalo tři a půl hodiny a skončilo až ve tři hodiny ráno.

"Tohle je neprofesionální. Doufám, že se to stalo naposledy. Více to nemohu kvůli WTA komentovat, ale doufám, že se něco změní. Vedení je slabé. Usnula jsem v 5 hodin ráno,“ vyjádřila se k situaci Rybakina.

Přemožitelka Kazašky a pozdější finalistka z Montrealu musela naopak odehrát dva zápasy v jeden den. Liudmila Samsonova měla po semifinálové výhře nad Rybakinou zhruba tři hodiny na to, aby se nachystala na své největší finále kariéry.

"Je opravdu zvláštní, že se o nás pořadatelé nestarají a neuzpůsobí rozpis tak, abychom nemusely hrát dva zápasy v jeden den. Žádala jsem o více času, ale řekli mi, že to nejde. Neměla jsem dostatečný prostor na regeneraci. Jen tejpování těla mi po semifinále zabralo hodinu," řekla Samosonova.

Právě tato situace nesla velkou zodpovědnost za výsledek 6-1, 6-0 v neprospěch Rusky. Ta  navíc po přesunu do Cincinnati neměla mnoho času na regeneraci a prohrála hned v 1. kole s Noskovou.

„Je jasné, že počasí je nepředvídatelný faktor. Mělo by se ale více myslet na zdraví sportovců. Každý týden hrajeme a cestujeme. Je to intenzivní. Nejde si vzít byť jen dva dny volna. Bylo by hezké, kdyby se v budoucnu myslelo více na samotné hráčky,“ zastala se Rusky Iga Swiatek.

V letošním roce došlo k mnoha podobným případům, kdy byla utkání ovlivněna počasím. Victoria Azarenka prohlásila, že takové okolnosti neprospívají hráčům, fanouškům a ani televizním divákům.

"Tyto pozdní finiše nikomu neprospívají. Nepřinášejí prospěch fanouškům, turnajům, ani vysílání, protože nejsou žádné spoty v hlavním vysílacím čase a tenis se nedá najít v televizi ani nikde jinde. Hledáte ho, jako by to byl nějaký poklad. Noční zápasy musí začínat dříve. Třeba v 18:00 nebo 20:30. Chceme pomoci tenisu a chceme pomoci hráčům."

Běloruska v Cincinnati prohrála v jednom z večerních zápasů 2. kola s Donnou Vekič. Uvidíme, jestli WTA návrhy a také stížnosti hráček začne brát na vědomí.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full