Ve formě hrající Argentinec jménem?

Argentinský hráč jménem Federico Delbonis zažívá jeden z nejlepších týdnů své kariéry, když se poprvé podívá do čtvrtfinále turnaje kategorie Masters. V Římě předvádí famózní výkony a dokazuje, že je právem považován za velice dobrého antukáře.

Do čtvrtfinále přes kvalifikaci

Federico Delbonis je levoruký hráč z Argentiny, který se momentálně pohybuje na 64. pozici světového žebříčku. Již nyní můžeme konstatovat, že se o několik míst posune, jelikož zaznamenal své první čtvrtfinále na turnaji kategorie Masters. V Římě hraje opravdu skvěle a po právu se dostal tak daleko. Ale abychom šli popořadě. Delbonis zde v Římě musel absolvovat dvoukolovou kvalifikaci a to proti velmi kvalitním hráčům. V prvním kole vyřadil ve dvou setech Marcose Girona a ve druhém kole kvalifikace mu skrečnul ve třetím setu Frances Tiafoe.

Velmi blízko semifinále

Přišla na řadu hlavní soutěž a v ní na Federica čekal velmi těžký los v podobě Karena Khachanova. Zápas byl velice vyrovnaný v prvních dvou setech, ale ve třetím již úřadoval Delbonis a nadělil Karenovi dokonce kanára. Ve druhém kole ho čekal další velmi kvalitní hráč, a to světově 13. David Goffin. Za celý zápas nečelil Federico ani jednomu breakballu a Goffina smázl za hodinu a osm minut 2:0 na sety. Dnes (13. 5. 2021) ho čekal v osmifinále talentovaný Kanaďan Felix Auger-Aliassime. První set byl velice vyrovnaný a Federico odvrátil dokonce setball, aby poté mohl vyhrát tiebreak 7:3. Druhý set již byl v jasné režii Delbonise a vyhrál tak 6:1 a mohl se radovat ze čtvrtfinále. Tam ho bude čekat překvapení v podobě amerického bombarďáka Reillyho Opelky. Americký dlouhán je určitě také velikým překvapením letošního Masters v Římě a předvádí velice kvalitní výkony.

Nicméně Federico bude poprvé hrát v roli favorita a uvidíme, jak mu tato pozice bude svědčit. Reilly tento rok nehraje v moc velké formě a pořádně se prosadil až zde, v Římě. Budeme zvědaví, jak si Delbonis poradí s drtivým podáním Opelky a zda mu dokáže nějaké prolomit. A co myslíte vy? Postoupí Federico do semifinále?

Přečtěte si také rozhovor s Petrou Černoškovou, která je organizátorkou prostějovského challengeru.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full