Velké tituly musí přijít, predikuje Becker Zverevovi

Zdroj fotky: Getty Images

V pondělí startuje Australian Open a několik týdnů se spekuluje nad tím, kdo letos první grandslam sezóny opanuje. Názory se různí a tipů na vítěze je hned několik. My se zaměříme na názor šestinásobného grandslamového vítěze Borise Beckera, o který se podělil v podcastu Das Gelbe vom Ball, který je součástí Eurosportu. V něm se svěřil, že věří svému krajanovi Alexanderovi Zverevovi, jenž loni zažil skvělou sezónu.

Aktuálně třetí hráč světového žebříčku Alexander Zverev má za sebou úspěšný rok. Jako jediný vyhrál v minulé sezóně dva tituly kategorie Masters, konkrétně v Madridu a v Cincinnati. Dále pro Německo vybojoval zlatou medaili na olympijských hrách a ovládl turnaj v Acapulcu a ve Vídni. Sezónu 2021 korunoval druhým vítězstvím na Turnaji mistrů. I proto jej Becker považuje za příštího vítěze Australian Open.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Alexander Zverev (@alexzverev123)

"Je teď v životní formě a velké tituly brzy přijdou. Pokud se to nestane letos, tak přijde nová generace a bude se na něj klást větší tlak a otázky ohledně zisku grandslamu budou přibývat," řekl Becker v podcastu. "Jsme sice na začátku roku, ale nebojím se říct, že Sascha může Australian Open vyhrát. Nebude to ale procházka růžovým sadem. Soupeři nebudou spát a ti nejlepší hráči nebudou tlak, když se s ním utkají až ve druhém týdnu. Je jedním z favoritů turnaje a lidé od něj očekávají, že dojde alespoň do semifinále. Musí být schopný se s nimi vypořádat."

Jak už jsem zmiňoval, Zverev loni zaznamenal mnoho úspěchů. Jediné, co mu chybělo k dokonalosti, byl právě postup do finále grandslamu nebo dokonce zisk grandslamové trofeje. Na grandslamech pokaždé prošel do druhého týdne. Jednou do čtvrtfinále, jednou do 4. kola a dvakrát do semifinále. Šance na postup do finále měl jak na Roland Garros, tak na US Open, ale pokaždé prohrál v pěti setech.

Zverev je jedním z tenistů, kterým se vítězství na grandslamu předpovídá. Ze začátku se mu na nich ale dvakrát nedařilo. Své první finále s už ale "odbyl" na US Open v roce 2020. Podle mého názoru je otázkou času, než Zverev jeden z turnajů velké čtyřky opanuje. Jak říká Becker, momentálně hraje svůj nejlepší tenis a patří k největším favoritům na zisk trofeje. Zverev se už navíc s tlakem veřejnosti umí vypořádat. Sebevědomí mu určitě dodalo finále US Open. Od té doby na grandslamech pravidelně postupuje do druhých týdnů. Australian Open může být klidně tím šťastným Zverevovým turnajem. Velkou roli bude hrát i to, zda se Novak Djokovic, který je největším favoritem na zisk titulu, Australian Open zúčastní. I toho už ale Zverev několikrát porazil.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full