Velký návrat del Potra? Ve hře je start na US Open

Zdroj fotky: Getty Images

Argentinský velikán Juan Martín del Potro se s tenisovým světem před časem rozloučil kvůli táhlým zdravotním problémům. Nyní přiznal, že si hraje s myšlenkou návratu na milovaném US Open, kde získal svou jedinou grandslamovou trofej.

Zdravotní patálie se hvězdnému Argentinci rozhodně nevyhýbaly, kolikrát se spíše zdálo, že je na ně jako magnet. Už v roce 2010 řešil problémy se zápěstím. Mezi lety 2014 a 2015 se opět ozvala ruka.

O tři roky později však přišly mnohem horší problémy. Začalo se ozývat koleno, což v roce 2019 vyvrcholilo zlomeninou čéšky. Z patálií s koleny se vyklubaly čtyři operace kolene a snaha o návrat na domácím Argentina Open skončila derniérou.

Někdejší světová trojka však nyní připustila, že je ve hře návrat na kurty. Dokonce přemýšlí o účasti na US Open, pokud nebude tělo proti.

„Mám pořád dost času, začnu trénovat a uvidím, co na to řekne moje noha a koleno, pak budu vědět, jestli to zvládnu nebo ne. Miluju tenis a nikdy nebude problém vzít raketu a zkusit, jak na tom jsem. Na fyzičce a koleni pracuji každý den. Alespoň do US Open si nechávám pootevřené okno,“ přiznal del Potro.

Není tajemstvím, že turnaj konaný ve Flushing Meadows je pro čtyřiatřicetiletého tenistu tím nejoblíbenějším. Má na něj jen ty nejlepší vzpomínky. V roce 2009 zvedl nad hlavu trofej pro šampiona, když ve finále zdolal v pěti setech Rogera Federera. Druhou šanci měl opět v New Yorku. V roce 2018 na cestě do finále zdolal Isnera či Nadala, ve finále však nestačil na Novaka Djokoviče.

„US Open je pro mě určitě ten nejvíc speciální turnaj. Pořád mám do jeho začátku čas. Začnu trénovat a uvidím, jak bude moje noha, a hlavně koleno, reagovat,“ přiznal Argentinec.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full