Velký úspěch pro Slovensko, Schmiedlová je poprvé v kariéře ve 4. kole grandslamu

Zdroj fotky: Getty Images

Stejně jako Česká republika, tak i Slovensko se dočkalo jedné zástupkyně v osmifinále Roland Garros. Anna Karolína Schmiedlová zvítězila i ve třetím zápase a poprvé v kariéře se probojovala do druhého týdne na grandslamu.

Premiérové osmifinále na grandslamu

Anna Karolína Schmiedlová byla jednou ze dvou Slovenek, které zasáhly do hlavní soutěže letošního Roland Garros. Její krajanka Viktoria Hrunčáková jako šťastná poražená skončila v prvním kole na raketě Elise Mertens.

Soupeřkou Schmiedlové byla v 1. kole byla Veronika Kudermetova. Světová jedenáctka ale nepředvedla dobrý výkon a Slovenka vyhrála poměrem 6-3, 6-1. Bez ztráty setu porazila ve 2. kole i španělskou kvalifikantku Bolsonu Zadoinov a dorovnala tak své maximum na turnajích "velké čtyřky".

Do utkání 3. kola nastoupila opět proti kvalifikantce. Američanka Kayla Day v Paříži vyřadila Kristinu Mladenovic a Madison Keys. Proti Slovence ale byla bez šance. Schmiedlová soupeřce povolila jen čtyři hry a po hodině a půl ji porazila poměrem 6-1, 6-3. Poprvé v kariéře tak postoupila do 4. kola na grandslamu.

Další úspěch na Roland Garros

Pro Schmiedlovou je Roland Garros bez pochyby její oblíbený grandslam. Jako juniorka si v Paříži v roce 2012 zahrála finále. Tehdy prohrála ve třech setech s Annikou Beck.

V roce 2014 zde poprvé postoupila do 3. kola. Dokázala porazit například legendární Venus Williams. Stejného výsledku dosáhla i v roce 2020, kdy na raketě Slovenky skončila opět Venus Williams a také Victoria Azarenka.

Letos své maximum na tomto turnaji a celkově na všech grandslamech vylepšila. Své první osmifinále si zahraje v pondělí proti světové šestce Coco Gauff.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full