Venus nekončí! Šampionka si zahraje v Melbourne

Zdroj fotky: Getty Images

Serena už v tenise nejspíš řekla poslední sbohem. Její starší sestra Venus však obdržela divokou kartu na první grandslam roku 2023 a představí se u protinožců.

Venus Williamsová potěšila všechny své fanoušky, když potvrdila účast na Australian Open. Na grandslamu konaném v Melbourne se dvakrát probojovala do finále, pokaždé podlehla své mladší sestře Sereně. Poprvé se na místních kurtech objevila už v roce 1998 a v roce 2023 se zde objeví znovu, bude to její dvaadvacátá účast na prvním majoru sezony.

„V Austrálii jsem za posledních více než dvacet let odehrála mnoho turnajů a australská komunita mě vždy z celého srdce podporovala. Bude to pro mě čest si zde pro fanoušky opět zahrát. Moc se těším na to, až si na Australian Open vytvořím další skvělé vzpomínky,“ uvedla sedminásobná grandslamová šampionka v prohlášení.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Australian Open (@australianopen)

Venus se momentálně v žebříčku nachází mimo první tisícovku hráček a svůj poslední soutěžní zápas odehrála na US Open. V prvním kole singlu vypadla s nenasazenou Alison Van Uytvanckovou, lepší to nebylo ani ve čtyřhře, kde spojila síly se svou sestrou. V nejspíše posledním deblovém utkání sester Williamsových na okruhu WTA padly s českou dvojicí Lucie Hradecká, Linda Nosková.

Celkově toho dvaačtyřicetiletá Američanka v roce 2022 příliš neodehrála. Objevila se na čtyřech turnajích, které vměstnala do letní severoamerické části sezony. Na všech podnicích se však poroučela ihned v prvním kole. Poprvé od začátku její profesionální kariéry se stalo, že na okruhu WTA nevyhrála v průběhu kalendářního roku ani jedno utkání.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full