Venus Williams v Birminghamu udolala Giorgi a slaví první výhru od návratu

Legendární Američanka Venus Williams se minulý týden v Nizozemsku vrátila na okruh WTA. Prvního vítězství se dočkala až dnes v Birminghamu, kde po dramatickém zápase vyřadila Italku Camilu Giorgi.

Tři hodiny dlouhé utkání mělo šťastný konec

Pro Venus Williams je turnaj v Birminghamu teprve druhou zastávkou po návratu. Minulý týden v Hertogenboshi skončila hned v prvním kole se švýcarskou divokou kartou Celine Naef. Los v Birminghamu ji do prvního kola za soupeřku určil Camilu Giorgi. Italka byla i přes negativní bilanci 0-3 favoritkou.

Američanka vstoupila do utkání skvěle. Hned na úvod si vytvořila vedení 3-0, když dvakrát prolomila servis soupeřky. Tento náskok si ale nedokázala udržet a první set nakonec dospěl do tiebreaku, který Venus dokázala vybojovat.

Ve druhé sadě Italka nepolevila. Američance dvakrát sebrala servis. Jedno ztracené podání si dokázala Venus vzít zpět, ale Giorgi nakonec tohle dějství dokázala dovést do vítězného konce.

Vše nasvědčovalo tomu, že rozhodující set bude rychlou záležitostí. Venus Williams ale ztratila vedení 5-2. Camila Giorgi srovnala na 5-5 a o vítězce zápasu rozhodovala zkrácená hra. Její průběh byl velmi napínavý, ale nakonec byla tou šťastnější hráčkou právě Američanka. Starší ze sester Williamsových vyhrála po setech 7-6, 4-6, 7-6. Zaznamenala tak první výhru po sobotních 43. narozeninách.

Zahraje si Nosková se svým idolem?

Linda Nosková se netají tím, že jsou jejím velkým vzorem právě sestry Williamsovy. Minulý rok na US Open je dokonce společně s Lucií Hradeckou porazila v 1. kole čtyřhry. Nyní má šanci se s jednou z nich utkat i ve dvouhře. Další soupeřkou Venus bude právě vítězka zápasu Nosková/Ostapenko.