Venus Williamsová: Pokud nejste psychicky silní, neuspějete

Zdroj fotky: Getty Images

Venus Willisamsová se opět vrátila na kurty! Třiačtyřicetiletá tenistka se poprvé od ledna objevila na kurtech a věří, že by mohla letos na trávě uspět. Pomoci jí k tomu má psychická odolnost, se kterou Venus velmi intenzivně pracuje.

Americkou tenistku čeká nabité léto. V posledních sezónách se Venus na okruhu WTA moc nedařilo, ale letos si zkušená tenistka věří. V posledních týdnech se objevila na kurtech poprvé od ledna letošního roku, kdy prošla do druhého kola v Aucklandu, předtím vypadla v prvním kole na US Open.

Po téměř půlroční pauze se vrátila do akce na travnatou část ročníku. V S-Hertogenboschi se jí nevydařilo první kolo proti Naefové. V Birminghamu ovládla bitvu s Camilou Giorgiovou, která trvala přes tři a čtvrt hodiny. Jednalo se o její první vítězství nad hráčkou z elitní padesátky od roku 2019. Ve druhém kole ji udělila stopku po dalším dlouhém třísetovém souboji Jelena Ostapenková, pozdější vítězka celého turnaje.

„Těším se, že budu moci pokračovat ve svých výkonech i během letních turnajů. Jsem moc ráda, že mohu pokračovat v tom, co mě baví,“ usmívala se Williamsová při rozhovorech v Birminghamu.

Zároveň poodhalila důvod, proč si myslí, že je pořád konkurenceschopná. Hodně přisuzuje duševnímu zdraví a odolnosti.

„Pro tenis je stejně důležitá psychická i fyzická stránka. Můžete být nejsilnějším a nejrychlejším hráčem na světě s nejlepší technikou, ale pokud nejste psychicky silní, nikdy nebudete schopni uspět na té nejvyšší úrovni. Kdybych vědomě nepracovala na udržení svého duševního zdraví, nebyla bych vůbec schopna hrát tak dlouho, jak hraji, navíc na tak vysoké úrovni,“ svěřila se třiačtyřicetiletá tenistka.

Příští zastávka: Wimbledon

Americkou šampionku uvidíme i v následujícím týdnu, zamíří totiž na kurty do All England klubu. Pořadatelé Wimbledonu jí totiž udělili divokou kartu do hlavní soutěže.

Není se čemu divit, Venus Williamsová se dvouhry na britském grandslamu účastnila už třiadvacetkrát a pětkrát zvedla nad hlavu trofej pro vítězku. Šest dalších trofejí přidala ve čtyřhře po boku své sestry Sereny. Skvělé vzpomínky má z Londýna i z roku 2012, kdy se v tamním areálu hrál olympijský turnaj a se svou sestrou si dokráčely pro zlaté medaile v dámské čtyřhře.

Venus Williamsová ještě neoznámila další plánované turnaje. Je však jasné, že pokud se legendární šampionka nezraní, bude na kurtu k vidění ještě nějakou dobu.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full