Veselý šokoval a následuje střídání stráží

Zdroj fotky: Getty Images

Pozornost českých fanoušků se dnes upírala na jeden zápas. Jediný český zástupce dvouhry na turnaji v Dubaji měl před sebou velmi těžkou zkoušku. Jiří Veselý se totiž ve čtvrtfinále turnaje ATP 500 podruhé v kariéře střetnul se světovou jedničkou Novakem Djokovičem. Ten v Dubaji bojoval o udržení se na tenisovém trůnu.

Sebevědomé tažení české dvojky

Jiří Veselý se rozhodl tento týden startovat na turnaji ATP v Dubaji. Předtím, než se dostal do hlavní soutěže, musel projít dvoukolovou kvalifikací. Tu zvládl, když oba zápasy vyhrál ve třech setech.

V hlavní soutěži začal předvádět neskutečný tenis. Nejdříve si v prvním kole vyšlápl na bývalého vítěze US Open Marina Čiliče, kterého porazil po setech 6-4, 7-6. Ještě lepší výkon předvedl proti Robertu Bautistovi Agutovi, který minulý týden vyhrál turnaj v Dauhá. Aktuálně patnáctého hráče světa porazil poměrně hladce po setech 6-2, 6-4.

Veselý tak postoupil do prvního čtvrtfinále od ledna 2021. Mezi nejlepších osm se tehdy dostal na přípravném turnaji v Melbourne. Odměnou mu byl zápas se světovou jedničkou Novakem Djokovičem.

Tiebreak Shop, Tiebreak tričko, Tiebreak mikina,

S Djokovičem se dnes utkal podruhé. Před šesti lety se střetli ve druhém kole v Monte Carlu a český tenista odešel z kurtu jako vítěz. Tehdy jako 55. hráč světa porazil poprvé v kariéře světovou jedničku. Dnes se Veselý snažil úspěch zopakovat.

Sesazení krále z trůnu

Téměř všichni předpokládali, že Djokovič bez problémů vyhraje a postoupí do semifinále. Opak byl ale pravdou. Do utkání vstoupil lépe Veselý, který hned na začátku prorazil podání Srba a po potvrzení breaku se dostal do vedení 2-0. Novak tuto ztrátu dokázal smazat a srovnal na 2-2. V sedmém gemu Srb opět přišel o podání, které si tentokrát nedokázal vzít zpět, a Veselý doservíroval a set vyhrál poměrem 6-4.

Druhá sada byla ze začátku vyrovnaná. Jako první se do výhody s breakem dostal opět český tenista. Po jeho potvrzení vedl už 5-3. Za stavu 5-4 však nedokázal na svém podání zápas ukončit a bylo srovnáno na 5-5. Utkání nakonec dospělo do tiebreaku, ve kterém byl lepší Veselý. Djokoviče porazil po setech 6-4, 7-6 a navýšil vzájemnou bilanci ve svůj prospěch. Stejně jako v roce 2016 se Čech postaral o první prohru Srba v sezóně.

"Jsem neskutečně šťastný. Nikdy jsem si nemyslel, že Novaka znovu porazím. Poslední měsíce pro mě byly velmi náročné. Bylo to období, kdy jsem spíše bojoval sám se sebou než se soupeřem na kurtu," řekl po utkání 123. hráč světa, který nápisem na kameru vyjádřil podporu Ukrajině. Po turnaji jej navíc čeká návrat do TOP 100.

Žebříček ATP bude mít nového vládce

Veselý nebyl jediný, kdo se z této výhry radoval. Tento týden se totiž bojovalo o pozici světové jedničky. Rozhodovalo se právě mezi Djokovičem, současným králem, a světovou dvojkou Daniilem Medveděvem.Ruský tenista na rozdíl od svého soupeře startoval v Acapulcu, kde postoupil už do čtvrtfinále. K posunu na tenisový trůn mu proto stačila prohra Novaka. Od pondělí tak bude Medveděv novou světovou jedničkou.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full